PrześladowaniaZe świata

Kamerun: Napadli i porwali chrześcijan

KamerunW nocy z 4 na 5 kwietnia grupa uzbrojonych mężczyzn dokonała ataku na niewielką parafię w Tchéré, plądrując kościół i porywając troje chrześcijańskich pracowników humanitarnych. Napastnicy uciekli potem w stronę pobliskiej granicy z Nigerią. Wszyscy porwani: Gilberte Bussiere, kanadyjska zakonnica w wieku około 75 lat, Giampaolo Marta oraz Gianantonio Allegri, dwaj księża z Włoch, byli zaangażowani w działalność edukacyjną i społeczną w Kamerunie. Jak dotąd nie ma żadnych informacji o ich losie.

Źródła donoszą, że za to porwanie mogą być odpowiedzialni islamiści z grupy Boko Haram,

gdyż dopuszczali się już uprzednio porwań chrześcijan i cudzoziemców w tym regionie. Północ Kamerunu, który graniczy z Nigerią, Czadem oraz Republiką Środkowoafrykańską, stała się bazą dla tych bojowników.

„Nasi muzułmańscy sąsiedzi wyrazili swoje współczucie i sympatię. Wiele osób obawia się, że w ich kraju może dojść do podobnych wydarzeń, jakie mają miejsce u naszych sąsiadów w Nigerii i Republice Środkowoafrykańskiej”- powiedział jeden z liderów kościoła.

Módlmy się do Pana za Gilberte, Giampaolo i Gianantonio, prosząc Go o wsparcie i zachęcenie dla nich w tym trudnym czasie. Módlmy się, aby zostali wkrótce wypuszczeni bez szwanku. Módlmy się też, by byli w stanie być świadkami miłości Chrystusowej dla swoich oprawców. Módlmy się również o pokój i stabilność w północnym Kamerunie.

Źródła: World Watch Monitor, The Toronto Star
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.