RóżneZe świata

Kadra katolickiej uczelni nie chce emisji filmu pro-life „Nieplanowane”

Unplanned - Nieplanowane
Scena z filmu PureFlix „Unplanned”. (Źródło zdjęcia: Unplannedmovie.com)

Czterdziestu czterech członków kadry King’s University College, zrzeszonej z kościołem rzymskokatolickim instytucji wyższego nauczania z London w Ontario, zwróciło się do dyrektora naczelnego szkoły, by przeprosił za pozwolenie na emisję na terenie kampusu filmu pro-life „Unplanned” (Nieplanowane).

CBC informuje, że w środę 15 stycznia, dyrektor King’s University College, David Malloy, otrzymał podpisany przez kadrę profesorską trzystronicowy list. Społeczność uniwersytecka wyraziła w nim swoje „poruszenie i obawy” po niedawnej emisji filmu.

„Publiczne poparcie przez dyrektora służby kampusu stanowiska antyaborcyjnego w King’s University College budzi poważne obawy o rentowność naszej instytucji, która stara się rekrutować i utrzymywać doskonałych studentów, personel i kadrę” – głosi treść listu.

Akcja filmu „Unplanned” opiera się na książce Abby Johnson, która stała się znana z powodu swojej publicznej przemiany z dyrektorki kliniki Planned Parenthood w jedną z najgłośniejszych w Ameryce orędowniczek ruchu pro-life.

Jak relacjonowało CBN News w lipcu zeszłego roku, dwa kina w Kanadzie musiały odwołać planowane emisje „Unplanned”, gdy ich właścicielom grożono śmiercią. Właściciele skontaktowali się z policją, ponieważ groźby uznali za prawdziwe i zaczęli „bać się o swoje rodziny”.

W połowie stycznia, podczas emisji filmu w kampusie King’s University College, przed szkolnym kinem Kenny Theatre zebrały się tuziny protestujących.

W wywiadzie dla CBC London, ksiądz Michael Bechard wyjaśnił, dlaczego służba kampusu postanowiła wyświetlić film.

„Postanowiliśmy pokazać film ‚Unplanned’, ponieważ jest naprawdę spójny z naszą generalną etyką życia w King’s” – powiedział Bechard.

Jednak członkowie kadry są innego zdania, pisząc w liście, że ksiądz zajął stanowisko w imieniu instytucji, organizując wydarzenie bez udziału ekspertów w dziedzinie praw rozrodczych i lekceważąc zobowiązanie szkoły do „głębokiej debaty”.

W odpowiedzi na list kadry, dyrektor Malloy wydał oświadczenie.

„Żałuję, że ludzie w naszej społeczności doświadczyli niepokoju, stresu i frustracji z powodu tego wydarzenia. Jako dyrektor, biorę za to odpowiedzialność i będę dążył do stworzenia bardziej otwartego formatu dla przyszłych wydarzeń” – napisał Malloy w oświadczeniu.

„Pokaz filmu oraz wiara w życie od momentu poczęcia to stanowisko służby kampusu, a nie King’s jako całości (…). King’s nie posiada stanowiska w spawie aborcji” – zakończył dyrektor.

Autor: Steve Warren

Źródło: CBN News

Pisaliśmy już o filmie np.:

W Australii wchodzi na ekrany film pro-life „Unplanned”, wycofany w Kanadzie mimo pełnych sal

Prawie 100 pracowników klinik aborcyjnych chce odejść z pracy po obejrzeniu filmu pro-life „Unplanned”

Trzynastolatka może zdecydować się na aborcję, ale nie może obejrzeć tego filmu. Produkcja pro-life tylko dla dorosłych?

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker