RóżneZe świata

Już nie LGBT – teraz mówią o wolności w Jezusie; świadectwa ocalonych na Amazon Prime

Zrzut: Youtube

Choć nowe orzeczenie Sądu Najwyższego USA zmienia definicję seksu na cokolwiek, co tylko można sobie wyobrazić, dwóch mężczyzn, którzy cztery lata temu przeżyli atak na gejowski klub nocny Pulse w Orlando, opowiada historię o zupełnie innym charakterze. Mówią, jak odnaleźli nową tożsamość w Jezusie i odeszli od homoseksualnego stylu życia. W tym miesiącu, zwanym Miesiącem Dumy LGBTQ, można ich posłuchać na Amazon Prime.

Dokument jest zatytułowany „Więcej, niż ofiara: historia Angela Colona i Luisa Ruiza” („More Than A Victim: The Angel Colon and Luis Ruiz Story”). Colon i Ruiz opowiadają, jak masakra w wyniku której zginęło 49 osób świętujących latynoską noc dumy gejowskiej sprawiła, że rozpoczęła się ich niesamowita podróż odejścia od homoseksualizmu i wejścia w nowe życie i wolność w Jezusie.

„Powinienem był być 50 zabitą osobą”, napisał Ruiz w poście na Facebooku, odnosząc się do rzezi w klubie Pulse 12. czerwca 2016 r.

Według „The Christian Post” Colon został kilkukrotnie postrzelony, a Ruiz stratowany, przez co obaj trafili do szpitala. Film opowiada o ich doświadczeniach i przedstawia świadectwa ich i innych osób, m.in. byłego funkcjonariusza policji Omara Delgado, który ocalił Colonowi życie.

– Słyszeliśmy hałas, który przypominał odgłosy petard – opowiadał Ruiz we wcześniejszej rozmowie z CBN News.

Jednak nie były to petardy.

– Widziałem uciekających i krzyczących ludzi, a mój przyjaciel, który zginął, popchnął mnie w kierunku drzwi i mówił, żebym się ratował – ciągnął.

Kiedy Ruiz próbował wydostać się przez ciasne wyjście, został stratowany przez innych uciekających. Gdy wreszcie udało mu się wstać, uciekł, aby schronić się w pobliskim sklepie.

Wtedy wydarzyło się coś dziwnego.

– Pamiętam, że podeszła do mnie jakaś kobieta, spojrzała w kierunku klubu Pulse i zapytała, co się dzieje – wspominał.

– Podniosła ręce i zaczęła modlić się o klub. Potem spojrzała na mnie i stwierdziła, że nie powinno mnie tu być – mówił.

Ruiz, który dorastał w domu chrześcijańskiego pastora, wiedział, że przesłanie kobiety miało głębsze znaczenie. Oznaczało pełne mocy nawoływanie, aby przyszedł do Boga i pokutował za grzechy, co zresztą zrobił.

Jak donosiło w zeszłym roku CBN News, kiedy Colon zdał sobie sprawę z tego, że cudem przeżył atak terrorystyczny, dziękował Bogu i obiecywał, że wykorzysta swoje życie, aby dzielić się Ewangelią.

– Rozejrzałem się ponownie i zobaczyłem, że wszyscy dookoła są martwi, a ja żyłem – powiedział. – Zacząłem dziękować Bogu: „Dziękuję Ci, Jezu. Dziękuję, Boże. Kiedy stąd wyjdę, będę opowiadał innym o Tobie. Będę wielbić Cię do końca życia”.

Jednak przemiana nie była natychmiastowa. Jako że mężczyzna bał się reakcji otoczenia na decyzję o porzuceniu homoseksualnego stylu życia i przyjęcia chrześcijaństwa, nawrócenie zajęło trochę czasu.

Dziś Ruiz i Colon prowadzą chrześcijańską służbę i grupę dla społeczności homoseksualnej zwaną „Fearless Identity”. Za jej pośrednictwem dzielą się z innymi przemieniającą miłością Jezusa.

– Gonię za Jezusem, On jest moją wolnością i moim Bogiem – powiedział Ruiz w rozmowie z „The Christian Post”.

– Od dawna próbowaliśmy modlić się za osoby seksualne i szukaliśmy wolności. Ufaliśmy kościołowi, książkom, różnym innym zasobom. To wszystko jest wspaniałe, ale ostatecznie żadna z tych rzeczy nie jest Jezusem i nie daje tej intymnej przestrzeni do bycia wolnym. Bo gdzie Duch naszego Pana, tam jest wolność – powiedział, odnosząc się do swojej nowej tożsamości. Ruiz dodał, że nie może się doczekać, aby pewnego dnia zawrzeć chrześcijański związek małżeński z „Bożą żoną” i doświadczyć „prawdziwych relacji seksualnych”.

– Zaczynam rozumieć znaczenie seksu. Bóg go stworzył. Seks był dobry. Bóg dał go nam jako prezent, ale oczywiście wypaczyliśmy go – powiedział. – Nie znałem seksu, znałem tylko grzech.

Jeśli chodzi o reakcje na ich świadectwa na Amazon Prime, Ruiz powiedział, że jest zaskoczony odpowiedziami na mediach społecznościowych.

– Odpowiedzi były niesamowite, pełne emocji. Jestem naprawdę zaskoczony! Dziwię się, że nikt ostro się nam nie sprzeciwia – skomentował.

Zachęcał ludzi do obejrzenia dokumentu, jako że oceny i opinie są na ten moment ważne, aby historia nadal była dostępna na Prime.

– W tej chwili opinie są bardzo ważne, ponieważ właśnie one przyczynią się do sukcesu lub porażki, jeśli Amazon usunie dokument ze względu na nasze przesłanie – powiedział.

Ruiz i Colon są już gotowi na nowy projekt – kolejny dokument o ich wielkiej, chrześcijańskiej przemianie, wyprodukowany przez byłą lesbijkę i producentkę M.J. Nixon.

Autor: Deborah Bunting

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button