Refleksje

Jezus przyszedł

Podstawa całej teologii i prawdy

Jezus przyszedłPodstawa całej teologii i prawdy
Przyszedł […] (J 1:11a)

„Przyszedł […]” – to proste słowo leży u podstaw całej teologii i wszelkiej prawdy!

Zanim Chrystus przyszedł w swym wcieleniu, istniała tylko wieczna przeszłość. Potem, od czasu stworzenia posiadamy pewne wskazówki, jak Na początku było Słowo; Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo, Wszystko dzięki Niemu się stało czy W Nim było życie […], życie było światłem.

Teraz jest powiedziane: Przyszedł.

Uderza nas cud tych prostych słów.

Wszelkie współczucie, które Bóg jest zdolny odczuwać, wszelkie miłosierdzie, które jest w stanie okazać oraz cała odkupieńcza miłość i łaska, którą mógł wylać ze swej boskiej istoty – to wszystko jest przynajmniej zasugerowane w tym, że Jezus przyszedł!

Co więcej, wszelkie nadzieje, tęsknoty, dążenia i marzenia o nieśmiertelności znajdujące się w ludzkim sercu, znalazły swe spełnienie w jednym słowie: Przyszedł.

Przesłanie to posiada większą głębię od całej filozofii. Być może zabrzmi to zbyt wzniośle, ale myślę, że jest stwierdzeniem jak najbardziej wyważonym i trafnym – oto prawda ta, w najwyższym duchowym kontekście, jest większa niż cała ludzka wiedza.

Ponieważ On to prawdziwe światło, które oświeca każdego człowieka, rozprasza długą noc człowieka. Podobnie jak John Milton w wierszu „Oda na dzień Narodzenia Pańskiego”, możemy w zachwycie radować się odkupieniem przez wiekuistego Króla!

Aiden W. Tozer

źródło: Wieczory z Bogiem. Autor: Aiden W. Tozer. Wydawca: CLC

Więcej na temat książki na stronie: ksiazki.chrzescijanin.pl

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button