Wieści wydawnicze

Jestem Zajęty – Kevin DeYoung

Jestem ZajętyJestem zbyt zajęty! Wszyscy to słyszeliśmy. Każdy z nas to mówił. Zbyt często stajemy się ofiarami bycia zajętym.

Jedno spojrzenie na nasze przepełnione kalendarze wystarczy aby przekonać się, jak trudno jest nam znaleźć równowagę między bezczynnością a nadmiarem zajęć.

Z tego właśnie powodu, w swojej najnowszej książce “Jestem Zajęty” wielokrotnie nagradzany Kevin DeYoung bez strachu mierzy się z problemem nadmiaru aktywności. Nie stosuje klasycznego arsenału sztuczek z dziedziny zarządzania czasem, ale biblijne narzędzia potrzebne, aby odkryć sedno problemu і wyrwać go z naszego życia wraz z korzeniami.

Niezwykle praktyczna i bardzo krótka lektura “Jestem Zajęty”, nie pozwala nam żyć „jak dawniej”.

Dana książki

Tytuł: Jestem Zajęty
Autor: Kevin DeYoung
Rok wydania: 2018
Wydawnictwo: Fundacja „Europejska Misja Chrześcijańska”

Rekomendacje

„Każde słowo Kevina DeYounga jest biblijne, aktualne i pomocne – zarówno w życiu, jak i w posłudze. Nie możesz nie przeczytać tego, co pisze w książce Jestem zajęty! Słusznie przypomina nam, by strzec się jałowości zabieganego życia, ponieważ aktywność i produktywność nie zawsze idą w parze”.

Rick Warren, autor bestselleru nr 1 na liście “New York Timesa”,
Życie świadome celu; pastor, Kościół Saddleback

„Jestem fanem książek Kevina DeYounga, po części dlatego, że wiem czego mogę się po nich spodziewać. DeYoung pisze zrozumiale, biblijnie i konkretnie – wszystko przyprawiając szczyptą humoru. Z Jestem zajęty! jest tak samo. Ta książka wciąga, czyta się ją szybko, zatem zajęci ludzie znajdą na nią czas. DeYoung pomógł mi zastanowić się nad tym, co leży u źródeł mojego zabiegania, a nawet zaproponował praktyczne sposoby walki z nim. Jako że sam jestem bardzo zajęty, zachęcam zajętych ludzi, by znaleźli dla tej książki miejsce w swoim grafiku”.

Trip Lee, artysta hip-hopowy; autor książki Te Good Life

„Doskonała książka dla zestresowanych. DeYoung pokazuje, że Jezus był zajęty, a chrześcijanie powinni być zajęci czynieniem uczniów, wychowywaniem dzieci i noszeniem ciężarów. Słusznie pokazuje, że to nie to samo, co zabieganie – szaleńcze próby, by jednych zadowolić, a innych kontrolować. Pokazuje też, że poddanie się proponowanemu przez Biblię rytmowi i zaufanie Bożej opatrzności pozwalają zachować rozsądek. Ta książka to także znakomita lektura da żyjących pod rządami dzieciogarchii rodziców, którzy nadmiernie starają się mieć na nie wpływ. DeYoung mówi, by dać im trochę swobody, bo tak samo trudno jest uczynić ich życie porażką, jak zapewnić im życiowy sukces”.

Marvin Olasky, redaktor naczelny “World News Group”

„Cieszę się, że pośród wszystkich zajęć mogę poświęcić czas na zarekomendowanie książki Kevina DeYounga Jestem zajęty! Kevin nadzwyczaj klarownie pokazuje, że zabieganie może świadczyć o naszej wierności, ale też o pysze, ambicji i niekontrolowanej ilości aktywności. Kevin DeYoung po raz kolejny dowodzi, że jest starannym myślicielem, utalentowanym pastorem i pisarzem, którego czyta się jednym tchem”.

R. Albert Mohler Jr., dyrektor i profesor teologii chrześcijańskiej
stypendium Josepha Emersona Browna, Południowo-Baptystyczne Seminarium Teologiczne

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button