Wieści wydawnicze

Jestem N – Inspirujące historie chrześcijan

którzy zetknęli się z islamskimi fundamentalistami

Jestem NCzy znasz cenę kroczenia drogą Jezusa?
Yousef, któremu własna matka groziła śmiercią za posiadanie Biblii, rozprowadza Boże Słowo tak, jak niegdyś jego rodzina rozprowadzała narkotyki.

Parveen postanawia pomagać innym młodym chrześcijankom pracującym w domach muzułmanów po tym, jak jej pracodawczyni pobiła ją za chodzenie do kościoła.

Abdulmasi zabijał setki chrześcijan w północnej Nigerii, nie czując wyrzutów sumienia – aż do dnia, w którym postanawia wybrać nowe życie wiary i poświęca wszystko dla Boga miłości.

Jak dać się zainspirować tym pełnym wiary braciom i siostrom w Chrystusie,

rozsianym po całym świecie? Jak się o nich modlić? I czego te niesamowite historie uczą nas o Bogu, którego światłość rozświetla wszelki mrok?

„Jestem N” przypomina nam, że i my wszyscy jesteśmy „N”. W ten sposób muzułmańscy ekstremiści znakują domy wyznawców Jezusa z Nazaretu. Gdziekolwiek żyjemy, musimy łączyć się w poczuciu jedności z tymi, którzy cierpią prześladowania. Poznajcie więc ich rodziny. Przeczytajcie ich historie. I pogłębcie swoją wiarę w Boga, który daje odwagę, aby być światłością w ciemności okrutnego świata.

Dane książki Jestem N:

Autor: praca zbiorowa
Okładka: miękka
Format: 13,5×20,5 cm
Liczba stron: 256
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-65553-28-7
Wydawca: Wydawnictwo Szaron

Fragment ze wstepu

Jestem N? Co to znaczy?

Kiedy bojownicy z samozwańczego kalifatu Iraku i Syrii (Państwo Islamskie, ang. ISIS) przenieśli się do północnego Iraku, zaczęli oznaczać wszystko, co należało do chrześcijan. Ludzie odkrywali arabską literę (ن nun), czyli n, wymalowaną na swoich domach i kościołach. Ta pojedyncza litera była jednocześnie potężnym oskarżeniem – oznaczała, że mieszkańcy danego domu to „nazaretanie”, ludzie, którzy wolą podążać za Jezusem z Nazaretu niż za naukami islamu.

Zostanie oznaczonym w ten sposób w świecie muzułmańskich ekstremistów oznacza radykalną zmianę osobowości i stylu życia. Znak ten oznacza ultimatum: jeśli nawrócisz się na islam albo zapłacisz podatek, możesz zostać i zachować swoją własność. Jeśli nie, odejdź albo umrzesz.

Każdy, kto w okupywanym Iraku stanie za Chrystusem, każdy, kto zdecyduje się być N, zapłaci za to wysoką cenę. Niektórzy chrześcijanie zostają bez ostrzeżenia wywleczeni ze swoich domów i firm przez uzbrojonych wojowników – i ślad po nich znika.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.