Ze świata

Jemen: Chrześcijańskie świadectwo pośród wojny domowej

Pomoc dla Jemenu
VOM pomógł dostarczyć artykuły pomocowe cierpiącym rodzinom chrześcijańskim w Jemenie

Wojna domowa w Jemenie wywołała kryzys humanitarny, narażając mniejszość chrześcijańską na wzmożone prześladowania ze strony różnych grup militarnych. Placówka misyjna dostarcza żywność i wodę niewielkiej społeczności chrześcijańskich rodzin, które nie mają żadnego źródła dochodów. Mieszkające w pobliżu rodziny muzułmańskie są świadkami miłości i jedności, jaka panuje między tymi wierzącymi.

Odkąd na początku 2015 roku wybuchła w Jemenie wojna domowa, dziesiątki tysięcy ludzi zostało zabitych lub rannych, a miliony wysiedlone ze swoich domów. Jak podaje „New York Time’s, kampania bombardowania, prowadzona przez koalicję, której przewodzi Arabia Saudyjska, należy do „najbardziej zabójczych i masowych w najnowszej historii regionu” – co dodatkowo potęguje powagę sytuacji.

Jednakże, w tym targanym wojną kraju, gdzie nienawiść i konflikty mają tak katastrofalne skutki, tamtejsi wierzący wyrażają miłość Jezusa – nie tylko wśród członków własnej społeczności, ale też wobec swoich muzułmańskich sąsiadów.

Chwalmy Boga za Jego działanie przez świadectwo swoich wiernych, którzy służą jako potężny przykład Jego litości i miłosierdzia. Przyłączmy się do nich w dziękczynieniu naszemu Panu za wspaniałą możliwość zaopatrzenia w żywność i inne artykuły pomocowe. Módlmy się, by ta mała społeczność wierzących nadal obficie otrzymywała wszystko, czego potrzebuje, by móc hojnym gestem wyciągać rękę ku innym potrzebującym, dzieląc się z nimi tym, co ma. Niech Pan wyleje na ten naród swojego Ducha, niosąc pokój i pociechę wielu niewinnym, jemeńskim obywatelom, którzy usiłują przetrwać pośród nierozstrzygniętych politycznych walk.

Źródła: Voice of the Martyrs USA, „New York Times”
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button