Wieści wydawnicze

Jak dotrzeć tam, gdzie chcesz być – Ruben Gonzalez

50 prostych metod na zrealizowanie swoich celów szybciej, niż wydaje się to możliwe

Jak dotrzeć tam, gdzie chcesz być

Zdaniem innych

„Kiedy przeczytasz książki albo posłuchasz wystąpień Rubena, twoje życie zmieni się na bardziej pozytywne!”
– Lou Holtz, legendarny trener drużyny futbolowej Notre Dame, autor książki Winning Everyday

„Myśli Rubena płyną tak z głowy, jak i z serca, motywując zwykłych ludzi i przekonując, że mogą dokonać niezwykłych rzeczy. Ruben jest przekonujący, entuzjastyczny i po prostu prawdziwy. Zaproś go, by porozmawiał z twoim zespołem, a będziesz wdzięczny, że to zrobiłeś”.
– Zig Ziglar, nauczyciel motywacyjny, autor książki Do zobaczenia na szczycie

„To jest zupełnie nieprawdopodobna historia! Opowieść Rubena jest motywująca i inspirująca!”
– dr Stephen Covey, autor książki 7 nawyków skutecznego działania

„Historia Rubena i jego ciężkiej pracy, poświęcenia i zaangażowania, które doprowadziły go do sukcesu w największych zawodach sportowych świata, jest inspirująca i cudownie podbudowująca!”
– Brian Tracy, autor książki Nawyki warte miliony

„Ruben jest autentyczny, zrobił to, ale jest jak każdy z nas. Warto, żeby twój zespół poznał historię drogi Rubena do olimpijskiego złota!” – Denis Waitley, autor książki Psychologia sukcesu

„Ruben napełni twoich ludzi nieodpartym pragnieniem, by dawać z siebie wszystko. Twoja firma warta jest tego, by usłyszeć jego przekaz!” – Tom Hopkins, autor książki Sztuka sprzedawania

„Ruben to świetny mówca. Jest autentyczny i przeżył sam to, czego uczy. Jeżeli masz możliwość zaproszenia Rubena na swoje wydarzenie firmowe, to skorzystaj z niej”.
– Dave Ramsey, autor bestsellerów, gospodarz ogólnokrajowych programów radiowych

„Książki Rubena pełne są doskonałych rad. Zastosuj je i zobacz, jak twoje życie się zmieni!”
– Ken Blanchard, autor książki Jednominutowy menadżer

„Ruben posiada unikalną umiejętność motywowania i mobilizowania swoich słuchaczy. Jego przejmująca historia prowokuje każdego do stawiania sobie i osiągania coraz wyższych celów!”
– Jack Canfield, autor książki Zasady Canfielda

„Ruben uderza wprost absolutną prawdą o tym, czego wymaga osiągnięcie sukcesu w prawdziwym świecie”.
– Jim Rohn, mentor Tony’ego Robbinsa

„Życie Rubena potwierdza starą prawdę – determinacja, nadzieja i wiara w dane przez Boga zdolności wciąż są kluczem do osobistego sukcesu”. – Wally Amos, twórca marki ciastek Famous Amos Cookies

„Ruben zainspiruje cię do walki o własne marzenia, wyposaży w wiedzę, jak pokonać trudności, i zachętą poprowadzi aż do zwycięstwa!”
– Rudy Ruettiger, pierwowzór bohatera filmu Rudy

Dane książki:

Podtytuł: 50 prostych metod na zrealizowanie swoich celów szybciej, niż wydaje się to możliwe
Autor: Ruben Gonzalez
Przekład (tłumacz): Jerzy Cieśliński
Redakcja i korekta: Joanna Zalewska
Rok wydania: 2019
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Logos

Ze wstępu

Kiedy miałem 10 lat i oglądałem w telewizji transmisję z Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1972 r. w Sapporo, od razu wiedziałem, że będę chciał zostać olimpijczykiem. Było coś pociągającego w tamtych sportowcach, których oglądałem. Pociągała mnie nie ich forma fizyczna, lecz duch sportowy.

Olimpijczycy to byli dla mnie ludzie gotowi walczyć o swoje marzenia przez długie lata, bez żadnej gwarancji odniesienia sukcesu. Od tamtej chwili czytałem wszystko na temat olimpiady, co tylko wpadało mi w ręce. Mogłem wyrecytować najdrobniejsze szczegóły dotyczące olimpiady, ale obawiałem się podjąć jakichkolwiek działań, ponieważ nigdy nie byłem dobrym sportowcem. Faktycznie w szkole na WF-ie zawsze byłem wybierany do drużyny jako ostatni.

Minęło jednak kilka lat. Pamiętam, że jak tylko w telewizji pojawiała się transmisja z olimpiady, ja byłem jak przyklejony. W 1980 roku, kiedy cudowna amerykańska drużyna hokejowa pokonała Rosjan na olimpiadzie w Lake Placid, moja wiara zaczęła rosnąć. Byłem zainspirowany, lecz strach nadal nie pozwalał mi zacząć działać.

Aż w końcu, w roku 1984, zobaczyłem, jak Scott Hamilton zdobył złoty medal w jeździe figurowej na lodzie. Oglądając jego zwycięski pokaz, powiedziałem sobie: „Jeżeli ten drobny chłopak mógł to zrobić, to ja też mogę. Wezmę udział w następnej olimpiadzie. Postanowione. Muszę tylko znaleźć dla siebie jakiś sport”. Wyczyn Hamiltona rozpalił we mnie ogień. W końcu byłem gotów do działania.

Miałem 21 lat. To o wiele za dużo, by rozpocząć trening w jakiejkolwiek dyscyplinie sportowej, ale kiedy marzenie jest odpowiednio duże, fakty przestają mieć znaczenie.

Nie miałem czasu do stracenia. Do następnej olimpiady zostały raptem cztery lata, a ja musiałem jeszcze wymyślić sobie jakiś sport.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button