Prześladowania

Iran: Zamknięto kościół, usunięto krzyż

9 maja w mieście Tebriz agenci służb specjalnych wdarli się do stuletniego kościoła prezbiteriańskiego, w którym gromadzili się asyryjscy chrześcijanie. Zmienili oni zamki, usunęli z wieży krzyż, a administratora kościoła zmusili do wyjścia.

Podobnie jak w przypadku wielu innych kościołów w Iranie, budynek został oficjalnie skonfiskowany w 2011 r. w wyniku nakazu Sądu Rewolucyjnego. Jednak do tej pory członkowie kościoła mogli kontynuować spotkania w tym miejscu. Według lokalnego informatora, od czasu, gdy pastorzy innych kościołów nie mogli uczestniczyć we wspólnym nabożeństwie bożonarodzeniowym, wierni spodziewali się, że zostaną podjęte przeciwko nim jakieś działania.

Kościół w Tebriz
Kościół w Tebriz

Członkowie chrześcijańskich wspólnot asyryjskich i ormiańskich są oficjalnie uznawani za mniejszości religijne

z zagwarantowanym prawem do wolności religijnej, o ile ich praktyki odbywają się w ich własnym języku. Jednakże ich kościoły często przyciągają również Irańczyków wyznających islam. Chrześcijanie zaangażowani w ewangelizację są oskarżani o „działanie przeciwko bezpieczeństwu narodowemu”.

Módlmy się za członków tego kościoła oraz za innych chrześcijan w Iranie, którzy doświadczają różnych form prześladowania. Módlmy się, aby byli w stanie okazywać miłość i łaskę pomimo ucisku. Módlmy się także za nowych wierzących, którzy potrzebują dobrego nauczania oraz zachęty do trwania w Chrystusie.

Źródła: Article 18, World Watch Monitor, AINA
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker