PrześladowaniaZe świata

Iran: Prześladowanie coraz większe, a kościoły rosną

Iran

W Islamskiej Republice Iranu potajemna wiara w Jezusa wiąże się z coraz większym ryzykiem.
Prześladowania najszybciej rozwijającego się kościoła na świecie odbywają się okresowo. Dodatkowo trudno je przewidzieć. Tajna policja włamuje się do domów, aresztuje, więzi, bije i torturuje przywódców kościołów domowych. Funkcjonariusze grożą im nawet śmiercią.

Prześladowanie coraz większe, a kościoły rosną

Jednak zdaje się, że opresje napędzają podziemny kościół domowy w Iranie. Rośnie on bowiem w niesamowitym tempie, licząc obecnie ok. milion wierzących. Być może w 84-milionowym narodzie jest ich jednak więcej.

Już pół wieku temu Bóg używał odważnych chrześcijan, aby przemycali Biblię za Żelazną Kurtynę. Dziś korzysta z nowoczesnej technologii, aby nieocenzurowana Ewangelia trafiła prosto do domów Irańczyków.

Ograniczenia napędzają dzielenie się Ewangelią w mediach społecznościowych

W tym roku w Iranie zdelegalizowano promowanie chrześcijaństwa w internecie w jakikolwiek sposób. Wliczają się w to nabożeństwa online, korzystanie z zasobów cyfrowych, a nawet rozmowy na chrześcijańskim czacie.

To jednak nie powstrzymuje obeznanych w korzystaniu z telefonów Irańczyków, szczególnie tych młodych, przez skosztowaniem “zakazanego owocu” internetowej Ewangelii. Streamują więc nabożeństwa i filmiki chrześcijańskie. Zadają też pytania na temat Jezusa na Facebooku, WhatsAppie, Telegramie i innych mediach społecznościowych.

Duchowe fundamenty Iranu drżą, a Duch Święty działa

Nasz zespół SAT-7 zajmuje się transmitowaniem Ewangelii do Iranu. Odkąd rozpoczął się lockdown związany z koronawirusem, SAT-7 obserwuje gwałtowny wzrost aktywności na mediach społecznościowych. Coraz więcej osób ogląda też telewizję satelitarną. Tysiące widzów włącza prowadzony przez zespół kanał PARS. Przez całą dobę można oglądać na nim chrześcijańskie programy transmitowane do Iranu i zachodniego Afganistanu. Prowadzone są w języku perskim, którym posługuje się większość Irańczyków.

Na naszych mediach społecznościowych niesamowicie wzrosła aktywność użytkowników. W lipcu i sierpniu miało miejsce 4,8 tys. internetowych interakcji, o 34% więcej, niż rok wcześniej.

„liczba chrześcijan w Iranie wzrasta o 20% rocznie”

Operation World donosi, że liczba chrześcijan w Iranie wzrasta o 20% rocznie. Bardzo przyczynia się do tego technologia, z której ludzie korzystają w domu.

Nic dziwnego, że zatwardziały islamski reżim niepokoi się.

Wierzący w Iranie zamykają drzwi, zasłaniają okna i w sekrecie wielbią Boga w swoich salonach. Włączają chrześcijańskie programy telewizyjne, oglądają filmiki w internecie i wzajemnie zachęcają się na mediach społecznościowych.

Jednak cena, jaką za to płacą, może być wysoka

Podczas przeprowadzonego niedawno czatu na żywo SAT-7 PARS rozmawiało z Mojdeh, przywódczynią kościoła domowego więzioną tego lata przez 40 dni za swoją wiarę. Kobieta opowiadała, jak Boża obecność pomogła jej przejść przez pobyt w więzieniu w okropnych warunkach. Wielokrotnie poddawano ją rewizji osobistej, poniżano i zmuszano do czyszczenia obrzydliwych toalet.

„- Codziennie w każdej chwili zdawałam sobie sprawę z zauważalnej obecności Boga. Podczas przesłuchań, w izolatce, na spacerniaku” – mówiła. – „Oskarżali mnie o bardzo dziwne rzeczy, ale też o bycie ewangeliczną chrześcijanką.”

Choć Mojdeh (imię zmienione ze względów bezpieczeństwa) wyszła z więzienia, wciąż grozi jej ponowne aresztowanie i pobyt w więzieniu.

Ważna rola kobiet w kościołach domowych

Kobiety takie jak Mojdeh odgrywają ważną rolę w ruchu kościołów domowych w Iranie. Często są dobrze wykształcone i obejmują stanowiska przywódcze, prowadząc swoje rodziny do wiary w Chrystusa. To dziedzictwo, które sięga czasów wczesnego kościoła z Dziejów Apostolskich. Wtedy Elamici, Partowie i Medowie (ludy ze starożytnego Iranu) byli pośród obecnych na Pięćdziesiątnicy.

Iran od wieków znajduje się w centrum intensywnej walki duchowej. Starotestamentowa Księga Daniela głosi, że archanioł Michał walczył z księciem królestwa Persów. Niektórzy wierzą, że był to demon wywierający wpływ na Iran, krainę Persów.

Bóg niweczy plany złego

Z każdą godziną Szatan staje się coraz bardziej zdesperowany. Robi, co może, aby powstrzymać rozpowszechnianie Ewangelii. Bóg korzysta jednak z mocy technologii, aby zniweczyć jego plany i złamać najczarniejsze, najbardziej opresyjne okoliczności.

Irańczycy, a także mieszkańcy Bliskiego Wschodu i północnej Afryki, wiedzą, że są okłamywani i kontrolowani. Pragną wolności religijnej i otwartych drzwi.

Rozwijająca się technologia otwiera przed nimi nowe, niebiańskie wrota. Światło zaś wpada do środka i ich uwalnia.

Autor: Dr. Rex Rogers

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button