PrześladowaniaZe świata

Iran: Odrzucenie apelacji w sprawie wyroku śmierci dla pastora Nadarkhaniego

Według uzyskanych przez nas informacji Irański pastor Yousef Nadarkhani, o którego uwolnienie walczymy od zeszłego roku, oczekuje na egzekucję po przegraniu apelacji o złagodzenie ciążącego na nim wyroku śmierci. Sąd Najwyższy w mieście Kom podtrzymał wyrok w ostatnią środę. Prawnicy pastora Nadarkhaniego mają dopiero otrzymać pisemne potwierdzenie tej decyzji. Uważają oni jednak, że w obecnej sytuacji może on zostać stracony w każdej chwili – chyba że wyprze się swojej wiary.

Pastor Nadarkhani został oficjalnie skazany na śmierć w listopadzie 2010 r. W grudniu minionego roku jego obrońcy złożyli apelację.

Do aresztowania pastora Nadarkhaniego doszło w październiku 2009 r., gdy zaprotestował przeciwko przymusowemu nauczaniu Koranu w szkołach irańskich. Z czasem zmieniono ciążące na nim zarzuty i oskarżono go o apostazję (odejście od islamu) i ewangelizowanie muzułmanów.

Pastor Nadarkhani prowadził kościół w mieście Raszt w północnej prowincji Gilan. Ma żonę i dwóch małych synów.

Ostatni raz egzekucję przywódcy kościoła wykonano w Iranie w grudniu 1990 r., gdy został powieszony pastor Hossein Soodman.

Włącz się w akcję pisania listów w obronie pastora Nadarkhaniego. Szczegóły, wraz z wzorem listu w języku polskim i angielskim, są dostępne na naszej stronie internetowej: Wolność dla pastora Yousefa Nadarkhaniego

Módl się:
· aby Bóg wypełnił pastora Yousefa Nadarkhaniego i jego rodzinę swoim pokojem, który przewyższa wszelki rozum (Flp 4,7);
· aby władze Iranu powstrzymały się przed wykonaniem wyroku i ułaskawiły pastora Nadarkhaniego;
· aby rząd Iranu zakończył trwającą obecnie kampanię prześladowań wymierzonych w chrześcijan oraz inne mniejszości religijne.

Żródła: Release International, Christian Solidarity Worldwide, Middle East Concern, Mohabat News
za GPCH

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.