Ze świata

Iran: nowe prawo zakazujące używania izraelskiej technologii

źródło: CBN

We wtorek 26 maja, prezydent Iranu Hassan Rouhani wydał nakaz wdrożenia prawa, które zabrania używania w kraju wszelkich produktów izraelskich, w tym technologii – donosi agencja informacyjna Fars.

Na mocy prawa, które kilka dni wcześniej jednogłośnie przyjął irański parlament, używanie przez obywateli sprzętu komputerowego, oprogramowania i innych produktów wytworzonych w Izraelu jest nielegalne.

Zgodnie z relacją Fars, celem przyjęcia legislacji było „skonfrontowanie się z wrogimi czynami reżimu Syjonizmu przeciwko pokojowi i bezpieczeństwu”, a wszelka współpraca z państwem żydowskim jest „równa wrogości wobec Boga i zepsuciu na ziemi”.

Prawo wymaga też, by Iran skonfrontował się z Izraelem w kwestii trwającego konfliktu z Palestyńczykami w Gazie i na Zachodnim Brzegu.

„W oparciu o pierwszy artykuł projektu ustawy, wszystkie irańskie organy mają wykorzystać regionalne i międzynarodowe możliwości kraju, by skonfrontować się z środkami reżimu Syjonizmu” – powiedział kilka dni temu irański rzecznik parlamentarny, Seyed Hossein Naqavi Hosseini.

Przyjęte prawo podkreśla również stanowisko Iranu w kwestii Jerozolimy jako stolicy Palestyńczyków.

Paul Singer, współautor książki Start-Up Nation: The Story of Israel’s Economic Miracle (Państwo raczkujące: Historia gospodarczego cudu Izraela), powiedział izraelskim mediom, że jeśli dojdzie do pełnego wprowadzenia prawa, „Korea Północna będzie wyglądać na rozwiniętą i kosmopolityczną”.

Prawo ma zabraniać używania komputerów, internetu, smartfonów i innej technologii, która ma wpływ na handel i opiekę zdrowotną.

Chociaż Iran nie utrzymuje więzi dyplomatycznych z Izraelem, irański duchowny, Wielki Ajatollah Naser Makarem Shirazi powiedział w marcu, że Irańczycy będą mogli używać szczepionki przeciwko COVID-19, jeśli Izrael ją wyprodukuje i „nie będzie dla niej zamiennika”.

Shirazi stale jednak powtarza, że Irańczycy robią źle, prowadząc handel wymienny z Syjonistami i Izraelem.

Autor: Emily Jones

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.