PrześladowaniaZe świata

Iran: muzułmanin, który nawrócił się do Chrystusa staje przed sądem

Ebrahim Firouzi
Ebrahim Firouzi. Zdjęcie: Article 18

W lutym 2021 r. Ebrahim Firouzi – były muzułmanin, który nawrócił się do Chrystusa – został wezwany z wygnania wewnętrznego na rozprawę sądową, po czym został ponownie aresztowany. Wcześniej spędził w więzieniu niemal siedem lat i kończył właśnie trzyletni okres wygnania ok. 1600 km od swojego domu. Wezwano go do sądu w związku z oskarżeniami o sianie propagandy przeciwko Republice Islamskiej i sprzyjanie wrogim ugrupowaniom.

„Proszę chrześcijan, aby nie modlili się o moje uniewinnienie, ale o to, aby wielkie imię Boga zostało uwielbione”.

We wrześniu 2020 r. Ebrahim otrzymał pocztą niespodziewaną przesyłkę – paczkę z Bibliami. Służba bezpieczeństwa cały czas go obserwowała i gdy udał się do urzędu pocztowego po odbiór przesyłki, funkcjonariusze już tam na niego czekali.

Poszli z nim razem do jego domu, gdzie skonfiskowali jego laptopy, telefony komórkowe i książki teologiczne, nie przedstawiając przy tym nakazu sądowego. Chcieli również skonfiskować jego Biblie, ale Ebrahim powiedział im, że został oficjalnie uznany przez sąd za chrześcijanina i ma prawo mieć Biblie.

Ebrahimowi grozi kolejny trzyletni wyrok więzienia. Przed udaniem się na rozprawę sądową Ebrahim powiedział: „Proszę chrześcijan, aby nie modlili się o moje uniewinnienie, ale o to, aby wielkie imię Boga zostało uwielbione”.

Módlmy się za Ebrahima, aby świadectwo, jakie wyda, oddało chwałę Bogu.

Źródło: prisoneralert.com; icommittopray.com
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne
Iran: Ebrahim Firouzi wyszedł z więzienia (skazany za ewangelizowanie)

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button