Ze świata

Iran: mimo reżimu, tysiące ludzi przychodzi do wiary w Jezusa Chrystusa

źródło: CBN TV

Iran mierzy się z falą wewnętrznego zamieszania i tajnych ataków, które podkopują nikczemne plany radykalnego reżimu. Lecz nawet w sytuacji narastającej przemocy, wśród mieszkańców kraju budzi się nadzieja, płynąca ze zbawienia w Jezusie Chrystusie.

Najpierw wybuch epidemii koronawirusa, teraz tajemnicze pożary w ośrodku atomowym i kompleksie zbrojeniowym, protesty – rządzący w Iranie islamscy duchowni stoją przed niespotykanymi dotąd wyzwaniami, gdy reżim usiłuje utrzymać naród w żelaznym uścisku.

W akcji militarnej z 21 lipca, Izrael wziął na cel zlokalizowane w Syrii, wspierane przez Iran obiekty wojskowe i skład broni. W ataku rakietowym na południe od Damaszku zginęło pięciu irańskich żołnierzy, kilkunastu innych zostało rannych.

W poniedziałek 20 lipca, rząd dokonał egzekucji mężczyzny skazanego za szpiegostwo dla CIA i wywiadu izraelskiego.

Skazany Mahmoud Mousavi-Majd miał przekazać CIA informacje o miejscu przebywania generała Qasema Solejmani. Wysoki przywódca irański zginął na początku tego roku w amerykańskim ataku dronowym.

„To reżim, który w niedalekiej przyszłości może mieć do czynienia z buntem, jego władze mówią o tym, dlatego wykonują liczne egzekucje, by wzbudzić lęk w społeczeństwie” – powiedział w rozmowie z CBN News Alireza Nader, irański ekspert z Fundacji Obrony Demokracji.

Wspomnianą egzekucję poprzedziła seria tajemniczych pożarów i eksplozji w różnych miejscach kraju.

W niedzielę 19 lipca, pożar wybuchł w instalacjach wojskowych w pobliżu Teheranu, w stoczni w Buszehrze i w kluczowej elektrowni związanej z ośrodkiem jądrowym w Natanz w irańskiej prowincji Isfahan. Do podobnych zajść dochodzi w Iranie od czerwca.

„To nie może być zbieg okoliczności” – powiedział dr Ronen Bergman, autor książki Rise and Kill First. „To nie może być po prostu seria wypadków bez czyjejś złowrogiej intencji”.

Niektórzy wskazują na toczącą się wojnę Izraela z islamskim reżimem, wojnę jawną, a czasem tajną.

„Konkretnie, Izrael próbuje powstrzymać transfer bardzo zaawansowanego, precyzyjnego uzbrojenia do pełnomocników reżimu, jak Hezbollah, a także spowolnić irański program atomowy” – powiedział Nader.

Prezydent Trump podobno dał CIA zielone światło dla bardziej ofensywnych ataków internetowych, mających uszkodzić lub zniszczyć niektóre z irańskich kluczowych infrastruktur.

Wszystko to rozgrywa się na tle istniejących protestów rządowych i obserwowanego w czasie pandemii COVID-19 niezwykłego przebudzenia duchowego, gdy tysiące muzułmanów zwraca się ku chrześcijaństwu.

„Właśnie dlatego nazywamy to pandemią nadziei” – powiedział Mike Ansari, który kieruje Mohabat TV, jednym z najbardziej popularnych, chrześcijańskich kanałów satelitarnych w Iranie.

Ansari powiedział CBN News, że Mohabat TV notuje online 10 razy więcej aktów nawrócenia, niż w tym samym czasie w zeszłym roku.

„W trakcie obecnego przebudzenia, rejestrujemy około 3 tysięcy osobistych decyzji irańskich muzułmanów o odejściu z islamu” – oznajmił Ansari.

To trzy tysiące osób każdego miesiąca, które postanawiają pójść za Jezusem Chrystusem, odkąd w marcu wybuchła pandemia.

„Ludzie w Iranie po prostu nie są zadowoleni z tego, jak wygląda ich gospodarka, jak rząd okrada ich z narodowych zasobów i jak eksportuje szyicki islam do sąsiednich krajów, dlatego nie ufają swojemu rządowi” – twierdzi Ansari.

Ogromna liczba ludzi porzucających islam powoduje gwałtowny sprzeciw Iranu wobec Kościoła. Od marca, wielu chrześcijan zostało aresztowanych i uwięzionych za odpowiedź na przesłanie Ewangelii.

„W krytycznych czasach dla reżimu, historycznie istnieje tendencja do podejmowania zdecydowanych kroków przeciwko społecznościom religijnym, takim jak nawróceni na chrześcijaństwo, i widzimy to właśnie dzisiaj” – powiedział Nader w rozmowie z CBN News.

Iran to dla chrześcijan jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie. Mimo to, chrześcijaństwo rozwija się tam szybciej, niż w jakimkolwiek innym kraju.

Autor: George Thomas

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button