Prześladowania

Iran: Drugi wyrok dla skazanego chrześcijanina za wiarę

Ismaeil Maghrebinejad
Ismaeil Maghrebinejad. Zdjęcie: Middle East Concern

Ismaeil Maghrebinejad (65l.) uwierzył w Jezusa prawie 40 lat temu. Przez cały okres swego chrześcijańskiego życia był regularnie nękany przez siły bezpieczeństwa. W styczniu 2019 r. Ismaeil został aresztowany, a w październiku postawiono mu zarzuty o apostazję. 11 stycznia tego roku został skazany na trzy lata więzienia za „obrażanie świętych przekonań islamskich”.

Podczas następnego posiedzenia sądu, które odbyło się 27 lutego, oskarżono go dodatkowo o rzekome „członkostwo w grupie wrogo nastawionej do reżimu” i skazano na kolejne dwa lata pozbawienia wolności.

Córka Ismaeila uważa, że jedną z przyczyn jego problemów jest to, że ona i jej mąż, obecnie mieszkający w Stanach Zjednoczonych, są zaangażowani w internetową służbę dla chrześcijan w Iranie.

Módlmy się za Ismaeila i jego rodzinę.

Niech jego zdrowie i siła będą odnawiane codziennie, a jego niezachwiana miłość do Pana będzie potężnym świadectwem dla każdego z kim ma kontakt. Wstawiajmy się też za tymi, którzy sprzeciwiają się Ewangelii, by poznali Zmartwychwstałego Zbawiciela i uwierzyli w Niego.

Źródła: Middle East Concern, Article Eighteen
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.