PrześladowaniaZe świata

Iran: Czytanie Biblii zagraża bezpieczeństwu narodowemu?

Naser Navard Gol-Tapeh
Zdjęcie: Naser Navard Gol-Tapeh (źródło: Article 18)Zdjęcie: Naser Navard Gol-Tapeh (źródło: Article 18)

„Jak czytanie Biblii może być naruszeniem bezpieczeństwa narodowego”, pyta Naser Navard Gol-Tapeh, skazany na 10 lat więzienia, w liście otwartym do rządu. 57-latek został aresztowany 24 czerwca 2016 roku wraz z trzema chrześcijanami z Azerbejdżanu i zwolniony za kaucją po czterech miesiącach. Obywatele Azerbejdżanu mogli opuścić Iran.

W maju 2017 roku zostali skazani zaocznie na 10 lat pozbawienia wolności za „działalność misyjną” i „działania przeciwko bezpieczeństwu narodowemu”. Gol-Tapeh, który nawrócił się na wiarę chrześcijańską, został skazany na odbycie kary w słynnym więzieniu Evin w styczniu 2018 roku.

„Aresztowanie w czasie zgromadzeń chrześcijańskich narusza prawa człowieka”.

„W jaki sposób pobożny chrześcijanin, który urodził się i wychował w Iranie i którego przodkowie żyli w Iranie od tysięcy lat, który jest również człowiekiem powołanym przez Boga do służby pojednawczej, powinien działać przeciwko bezpieczeństwu narodowemu własnego kraju” – pisze Gol-Tapeh z więzienia do rządu. „Czy społeczność chrześcijan śpiewających razem pieśni religijne w prywatnym domu i czytających Biblię jest aktem przeciwko bezpieczeństwu narodowemu? Czyż nie jest raczej naruszeniem praw obywatelskich i praw człowieka oraz absolutną niesprawiedliwością otrzymanie wyroku 10 lat pozbawienia wolności za prowadzenie kościoła domowego, gdy inne kościoły w Iranie są zamykane?

Naser Navard Gol-Tapeh i wielu chrześcijan – wielu chrześcijan nawróconych z islamu – zostało w 2017 roku skazanych na wysokie kary więzienia z powodu swojej wiary! Iran zajmuje 10 miejsce w aktualnym Światowym Indeksie Prześladowań.

za Open Doors Polska

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.