Prześladowania

Iran: Chrześcijanka skazana na karę więzienia

27 lipca 65-letnia Mahrokh Kanbari stanęła przed islamskim sądem rewolucyjnym w Karadżu oskarżona o „propagandę przeciwko systemowi”. Ponadto nakazano jej udać się po „instrukcje” do przywódcy religijnego, który nakazał jej powrót do islamu.

Mahrokh Kanbari
Mahrokh Kanbari. Zdjęcie: Middle East Concern

Mahrokh została oskarżona w grudniu 2018 r. po nalocie na jej dom, dokonanym przez trzech agentów służby bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze skonfiskowali telefony komórkowe, Biblie i inne materiały z treściami chrześcijańskimi. Mahrokh przez 10 dni była intensywnie przesłuchiwana, zanim zwolniono ją za kaucją.

Kiedy pojawiła się przed sądem, sędzia prowadzący rozprawę w bardzo grubiański sposób usiłował upokorzyć Mahrokh za to, że się z nim nie zgadzała. Proces zakończył się wyrokiem skazującym starszą kobietę na rok więzienia z możliwością wniesienia apelacji.

Módlmy się, aby odwołanie od wyroku było skuteczne i aby wszystkie zarzuty stawiane Mahrokh zostały oddalone. Prośmy Boga, aby wzmocnił ją fizycznie i emocjonalnie. Módlmy się też, by inni ludzie mogli na jej przykładzie poznać miłość i łaskę Chrystusa i przyjąć Go osobiście jako Zbawiciela.

Źródło: Middle East Concern
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

1 komentarz

  1. Niech Wszechmogący Pan przyjdzie do tych ludzi, którzy jeszcze nie poznali swojego Boga, niech dotknie ich Duchem swoim i da im serca miesiste, w Imieniu Jezusa Amen ❤️

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.