Ze świata

Iran: Chrześcijanin warunkowo zwolniony

Sevada Aghasar
Sevada Aghasar

Sevada Aghasar, skazany w Iranie za swą chrześcijańską działalność, został 21 czerwca warunkowo zwolniony z więzienia. Nie są znane warunki jego wyjścia na wolność. Prawdopodobnie obejmują one zakaz ewangelizacji.

Sevada Aghasar należy do Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego, którego działalność jest w Iranie dozwolona. Został on po raz pierwszy aresztowany w sierpniu 2013 r. i spędził sześć miesięcy w więzieniu Evin. Nie postawiono mu wtedy formalnych zarzutów, jednak najbardziej prawdopodobnym powodem jego aresztowania były kontakty, które utrzymywał z chrześcijanami, którzy nawrócili się z islamu.

W kwietniu 2015 r. sąd skazał Sevadę na pięć lat więzienia za „działanie przeciwko bezpieczeństwu państwa przez czynności związane z prowadzeniem kościoła domowego”. Dwa lata temu zaczął on odsiadywać wyrok po przegranej apelacji.

Chwalmy Boga za zwolnienie Sevady. Jednocześnie pamiętajmy też o modlitwie o licznych chrześcijanach, którzy nadal są w Iranie więzieni za wiarę w Jezusa. Módlmy się też, by Kościół nadal się tam rozwijał mimo represji władz, a nowi wierzący, którzy postanowili pójść za Jezusem, mieli możliwość poznawania Go i stawania się Jego uczniami.

Źródła: Middle East Concern, Church in Chains, Steadfast Global
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button