PrześladowaniaZe świata

Iran: Chrześcijanin przetrzymywany w izolatce

Farshid Fathi (32 l.) jest jednym z wierzących zatrzymanych przez funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa podczas serii nalotów na domy chrześcijan w Teheranie w grudniu 2010 roku. Od tamtej pory przebywa w okrytym złą sławą więzieniu Evin, mimo że nie postawiono mu żadnych formalnych zarzutów. Przez kilka miesięcy był przetrzymywany w izolatce. Podczas przesłuchań znęcano się nad nim psychicznie, usiłując zmusić go do ujawnienia nazwisk chrześcijan, z którymi utrzymuje kontakt.

Przyjaciele i rodzina Farshida wzywają do wyjaśnienia jego sprawy. Jego żona i dwoje małych dzieci (Rosana i Barbod) mogą z nim rozmawiać tylko raz w tygodniu. Rodzina Farshida była zmuszona do sprzedaży domu jego teścia, aby mieć pieniądze na życie. Nie była jednak w stanie zapłacić kaucji za jego zwolnienie.

Prośmy Boga, aby wzmocnił i pocieszył Farshida w jego cierpieniu za wiarę. Módlmy się, aby jego rodzina ufała, że Pan ich zaopatrzy i pocieszy. Módlmy się o wytrwałość w wierze i zachętę dla irańskich chrześcijan, którzy cierpią prześladowania. Módlmy się, aby Słowo Pańskie było nadal szerzone w Iranie i aby wielu ludzi nawróciło się tam do Jezusa.

/źródło: Release International, Mohabat News/

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.