Prześladowania

Iran: Aresztowania chrześcijan w skoordynowanych nalotach

Iran

30 czerwca i 1 lipca, w ramach skoordynowanych działań służb bezpieczeństwa, aresztowano co najmniej 12 chrześcijan. Zebrano również dane kontaktowe kilkudziesięciu innych osób i poinformowano je, że będą przesłuchiwane.

Pierwszym celem służb był dom w Teheranie, gdzie zgromadziło się około 30 chrześcijan. Podczas filmowania akcji funkcjonariusze byli uprzejmi i oddzielili kobiety od mężczyzn. Kiedy jednak wyłączono kamery, zaczęto surowo obchodzić się z chrześcijanami. Funkcjonariusze mieli przygotowane nakazy aresztowania dla 6 osób, które zabrano po założeniu im kajdanek i zasłonięciu oczu.

Aresztowanych zawieziono do ich domów w Teheranie i Karadżu. W mieszkaniach przeprowadzono rewizję w poszukiwaniu Biblii i innych materiałów chrześcijańskich.

Trzy osoby wymienione w nakazie aresztowania, które nie były obecne na spotkaniu, zostały aresztowane później w swoich domach. Tej samej nocy trojgu wierzących z Malayar nakazano stawić się w biurze Strażników Rewolucji Islamskiej następnego dnia. Zanim jednak zdążyli to zrobić, zostali aresztowani. Zwolniono ich jednak po wpłaceniu kaucji. Los pozostałych 9 Irańczyków pozostaje nieznany. Co najmniej dwoje z nich starało się wpłacić kaucję. Uważa się, że naloty były skoordynowane dzięki pomocy informatora, który przeniknął do kościoła i zdobył zaufanie jego członków.

Pamiętajmy w modlitwie o aresztowanych wierzących i o pozostałych,

przesłuchiwanych z powodu chrześcijańskiej wiary. Wesprzyjmy modlitwą także ich zaniepokojone rodziny i członków kościoła. Trwajmy w modlitwie za Irańczyków więzionych z powodu wiary w Jezusa Chrystusa. Niech będą pokrzepieni, wzmocnieni, pocieszeni i zachęceni, ufając Bogu, że odda im sprawiedliwość i zapewni uwolnienie. Wstawiajmy się także za osobą, która szpiegowała ten kościół i prośmy Boga, aby dostąpiła szczerej pokuty i zbawienia.

Źródła: Article 18, Middle East Concern, Iran Human Rights Monitor
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Tagi
pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.