PrześladowaniaZe świata

Indonezja: Dwa powody do modlitwy za chrześcijan z tego kraju

IndonezjaW ubiegłym tygodniu prowincja Zachodniej Jawy była areną religijnej przemocy przeciwko chrześcijanom. 15 marca br. członkowie sekty Pagar Aqidah zakłócili spotkanie chrześcijan w hotelu w Bandung, Zachodnia Jawa. Grupa spodziewała się, że podczas spotkania chrześcijan dojdzie do chrztów muzułmanów w basenie hotelowym.

Pagar Aqidah to islamska organizacja, która określa się jako “obrońca islamu”. Członkowie ugrupowania zwalczają chrześcijaństwo i konwertytów z islamu na chrześcijaństwo.

Strzały w świątyni

16 marca o godz. 12:45, czasu lokalnego, dwóch uzbrojonych muzułmanów, z białymi turbanami na głowach, weszło do świątyni i otworzyło ogień karabinowy w środku kościoła Gereja Kristen Indonesia (GKI) w Ciliwig, Indramayu. Na szczęście, oprócz bandytów nikogo nie było w tym czasie w kościele. Policja zidentyfikowała sprawców napadu i aresztowała ich. Muzułmanie przyszli wprost z piątkowych modlitw w meczecie (Shalat Jumat).

Indonezja zajmuje 43. pozycję w Światowym Indeksie Prześladowań. To największy kraj islamu. Większość społeczeństwa uważa się za umiarkowanych muzułmanów, ale w ubiegłym roku wg danych Instytutu Setara odnotowano 99 przypadków ataków na chrześcijan, w tym, w regionie Zachodniej Jawy miało miejsce 30 incydentów. Były nimi: przymusowe zamknięcia kościołów, napaści fizyczne, ograniczanie działalności religijnej, dyskryminacja, obrażanie.

Prośby modlitewne:

• Chrześcijanie mieszkający w prowincji Zachodniej Jawy muszą być mądrzy i cierpliwi w odpowiedzi na prześladowanie. Módlmy się o siłę dla nich, by przetrwali ucisk.
• Policja i rząd często odwracają wzrok i serce od sprawiedliwości, jeśli sprawy dotyczą chrześcijan. Prośmy o sprawiedliwość sądów i miłosierdzie policji dla wierzących w Chrystusa.
• Prośmy o powodzenie dotarcia pomocy Open Doors na te tereny, z żywnością, projektami samopomocowymi, materiałami chrześcijańskimi dla wyznawców Jezusa Chrystusa.

Źródło Open Doors

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.