PrześladowaniaZe świata

Indonezja: Czterech chrześcijan zabitych

Indonezja

Mudżahedini Wschodniej Indonezji to związana z ISIS niewielka grupa terrorystyczna, znana z aktów przemocy. To ona była odpowiedzialna za atak w listopadzie zeszłego roku, w którym zginęło czterech chrześcijan. Dlatego, gdy 11 maja we wsi Kalimago dostrzeżono pięciu członków tej grupy, mieszkańcy podnieśli alarm.

Czterech chrześcijan – brutalnie – zabitych

Gdy siły specjalne przeczesywały obszar w poszukiwaniu bojowników, znalazły ciała czterech chrześcijańskich rolników, którzy pracowali na plantacji kawy. Piąty pracownik, który zdołał uciec, zidentyfikował jednego z napastników jako zbiega i członka grupy terrorystycznej o imieniu Qatar.

Czterej zabici, określeni tylko przy pomocy inicjałów (SS, MS, LL i PP), to mężczyźni w wieku od 42 lat do 61 lat. Mimo różnic w relacjach wydarzeń, atak był bardzo brutalny.

Przynajmniej jedna z ofiar została ścięta, inne miały rany na szyjach. Chociaż faktyczny motyw tej napaści jest nieznany, prawdopodobnym celem tego aktu przemocy było zastraszenie chrześcijańskich mieszkańców wsi.

Pamiętajmy w modlitwach o rodzinach i przyjaciołach ofiar tego brutalnego ataku

Módlmy się również o ocalałym pracowniku plantacji, który dochodzi do siebie po traumie. Mimo intensywnych prześladowań w środkowym Sulawesi, niech Boży pokój panuje w sercach i umysłach zagrożonych chrześcijan i członków ich społeczności.

Módlmy się, by pasmo zbrodni tej grupy terrorystycznej zostało powstrzymane, a sprawcy przemocy zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Módlmy się też, aby, tak jak apostoł Paweł, odwrócili się oni od agresji przez odkrycie żywej rzeczywistości naszego Zmartwychwstałego Zbawiciela Jezusa, który w Bożym Słowie wywyższony jest jako „Król królów” i „Pan panów”.

Źródła: Open Doors, UCA News, International Christian Concern
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Indonezja: Brutalnie zamordowana chrześcijańska rodzina

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button