PrześladowaniaZe świata

Indie: Zmiana religii powinna być karana

IndieDwóch parlamentarzystów rządzącej partii BJP przygotowuje propozycje nowego prawa, które powinno przewidywać kary za odstępstwo od hinduizmu. Jednym z parlamentarzystów jest członek Izby Niższej, drugi natomiast należy do Izby Wyższej. Już teraz w pięciu indyjskich stanach „ustawa przeciwko nawróceniom” używana jest stale jako pretekst do religijnie motywowanych zamachów. Rozszerzenie tego prawa na cały kraj drastycznie zwiększyłoby ucisk chrześcijan i innych mniejszości religijnych.

„Hindusi muszą być większością”

Dwóch inicjatorów: Tarun Vijay (Izba Wyższa) i Yogi Adityanath (Izba Niższa) chcą wprowadzić prawo w każdym domu. Vijay, będący byłym dziennikarzem, wskazał niedawno w rozmowie z gazetą „The Tribune“ na jego zdaniem niepokojący wynik przeprowadzonego „spisu religii”: „Po raz pierwszy udział hinduistów w społeczeństwie wynosi mniej niż 80%. Musimy podjąć działania, aby zatrzymać ten spadek. To ma ogromne znaczenie, by hinduiści nadal byli w przyszłości większością kraju”. Kontynuuje: „Przynależność religijna musi pozostać osobistą decyzją. W Indiach ta kwestia staje się jednak politycznym narzędziem w rękach sił zagranicznych, którzy pozyskują hindusów, by podzielić nasz naród na płaszczyźnie lokalnej”.

Groźne wypowiedzi i radosny sygnał

Członek Izby Niższej Yogi Adityanath jest ekspertem prawnym w szeregach BJP. Po śmierci swojego „duchowego ojca” we wrześniu 2014 przejął jego obowiązki jako arcykapłana w znanej hinduskiej świątyni. W czerwcu 2015 złożył oficjalne oświadczenie w związku z ćwiczeniem jogi i powiązanym z nim rytuałem wielbienia boga słońca. Każdy kto ma z tym problem, powinien „porzucić Indie lub utopić się w morzu”. Krajowa Rada Chrześcijan wydała również swój pogląd na ten temat: „Takie wypowiedzi pogłębiają brak zaufania mniejszości do właściwych intencji rządu”.

Pozytywny sygnał wysyła natomiast rząd stanu Andhra Pradesh. Po spotkaniu z premierem Nara Chandrababu Naidu z chrześcijańską delegacją polityk zapewnił, że jego rząd będzie chronił prawa mniejszości chrześcijańskiej i nie mieszał się w wewnętrzne sprawy kościołów.

Tylko w lipcu i sierpniu 2015 pracownicy Open Doors zarejestrowali 18 brutalnych zamachów na chrześcijan w Indiach, w których zginęło 5 osób. Kraj znajduje się na 21 miejscu Światowego Indeksu Prześladowań, liście krajów, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani z powodu swojej wiary.

Prosimy, módlcie się za chrześcijan w Indiach

Módlmy się za ofiary ataków na chrześcijan – aby doświadczyli uzdrowienia i odwagi trzymania się Jezusa.
Módlmy się za rząd Indii, a zwłaszcza dwóch inicjatorów proponowanej ustawy, aby nie dyskryminowali chrześcijan i innych mniejszości.
Módlmy się za wszystkich pastorów i duchowych przywódców, aby w mądry sposób potrafili odnosić się do danej sytuacji politycznej i znaleźli przychylność władz.
Módlmy się, aby chrześcijanie w całych Indiach nie dali się zastraszyć, ale nadal z odwagą wyznawali swoją wiarę.

Źródło Open Doors

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.