Prześladowania

Indie: Zabity bo został chrześcijaninem

Kande Mudu
Kande Mudu. Zdjęcie: Christian Solidarity Worldwide

Kande Mudu (l. 27), znany też jako Philip, nawrócił się do Chrystusa cztery lata temu. On i jego rodzina mieszkali we wsi Bari w stanie Jharkhand. Byli tam jedynymi chrześcijanami. Od czasu swego nawrócenia doświadczali sprzeciwu i otrzymywali groźby od innych mieszkańców wsi. W 2018 r. ich dom został zaatakowany, a teściowa Kande padła ofiarą gwałtu zbiorowego. Pięciu spośród sześciu napastników zostało skazanych; szósty nadal groził Kande, że go skrzywdzi, jeśli nie porzuci swojej wiary.

7 czerwca pod drzwiami domu Kande zjawiła się grupa mężczyzn, żądając by wyszedł na zewnątrz. Podejrzewając, co może się wydarzyć, młody wierzący powiedział swojej żonie Bindu, by była silna i nigdy nie wyrzekła się wiary w Jezusa. Kobieta zabrała dzieci i uciekła, by poszukać schronienia w pobliskich domach, ale nikt nie chciał im pomóc. W końcu Bindu znalazła schronienie w domu innego chrześcijanina, mieszkającego kilka kilometrów dalej.

Później tamtego wieczora młodszy brat Kande znalazł przy drodze jego ciało, tak zmasakrowane, że okaleczony wierzący był ledwie rozpoznawalny. Następnego dnia osiem osób usłyszało zarzuty. W czasie pogrzebu ojciec Bindu podszedł do niej i próbował przekonać, by porzuciła chrześcijaństwo, jeśli chce pozostać przy życiu. Przypomniał gwałt na jej matce i zamordowanie męża.

Bindu odpowiedziała: „Będę żyć dla Jezusa i umrę dla Jezusa, ale nigdy nie zawrócę”.

Zanośmy w modlitwach Bindu i jej rodzinę w tym druzgoczącym dla nich czasie. Módlmy się, by otrzymali ochronę, pocieszenie, prowadzenie, zaopatrzenie i pokój. Niech odpowiedzialni za śmierć ich ukochanego męża i ojca zostaną pociągnięci do odpowiedzialności. Niech wierne świadectwo Kande i Bindu posłuży jako światło dla innych z ich wsi, aby zobaczyli prawdę Ewangelii i w przyjęli Boże, wieczne zbawienie przez Jezusa Chrystusa (Jn 14,6).

Źródła: Christian Solidarity Worldwide, International Christian Concern, Church in Chains, Morning Star News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Tagi
pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.