PrześladowaniaZe świata

Indie: Utrudnienia w niesieniu pomocy; głosy chrześcijan

Wielu chrześcijan w Indiach ma nadzieję, że ich życie powoli wróci do normy po ogólnokrajowym zamknięciu w związku z pandemią koronawirusa. W ostatnich tygodniach lokalni partnerzy Open Doors otrzymali liczne prośby o pomoc od chrześcijan. Oprócz powszechnej obawy przed chorobą i kryzysem ekonomicznym, wierzący w Indiach musieli stawić czoła nierównemu traktowaniu podczas rozdzielania pomocy państwowej i dyskryminacji ze strony lokalnych środowisk.

Sita
„Bóg nigdy nas nie opuścił”, mówi Sita*

Pomoc wierzących wzbudza nieufność i wrogość

Utrata ponad 100 milionów miejsc pracy (według „Obserwatora Indyjskiej Gospodarki”) mocno uderzyła w chrześcijan w Indiach. Wielu nie jest w stanie zaspokoić najbardziej podstawowych potrzeb swoich rodzin. Partnerzy Open Doors starają się dotrzeć do chrześcijan dotkniętych największą potrzebą. Dzięki pomocy wielu chrześcijan z zagranicy, do tej pory udało im się zapewnić żywność ponad 8 800 rodzinom. Donoszą o wielu wyzwaniach: „Chociaż robimy wszystko, co w naszej mocy, aby dostarczyć niezbędną żywność potrzebującym chrześcijanom, czasami miejsca są tak odległe, że problemem jest transport. Inne miejsca z kolei są bardzo niebezpieczne, ponieważ wszędzie znajdą się osoby wrogo nastawione do chrześcijan, które ich obserwują i donoszą władzom o ich działaniach. W zeszłym miesiącu, na przykład, rodziny chrześcijańskie były przesłuchiwane i nękane przez innych mieszkańców wsi, ponieważ przyszliśmy przynieść im jedzenie do domu”.

W kilku miejscowościach były już przypadki, że wspólnoty chrześcijańskie aktywnie pomagające ludziom w ich środowisku, które dostarczały im żywność i inne niezbędne produkty, zostały oskarżone o to, że w ten sposób próbują nawrócić ludzi na chrześcijaństwo.
„Byliśmy pewni, że Pan usłyszy nasze wołania”

Współpracownicy Open Doors wysłuchali głosów osób, którym zaniesiono pomoc. Dzięki temu mamy dobry wgląd w obecną sytuację i potrzeby chrześcijan w Indiach.

Sita*: „Zarabiam na życie i utrzymanie rodziny „dniówkami”. Z powodu pandemii nie mogę pracować, co doprowadziło do braku jedzenia i innych, niezbędnych rzeczy w moim domu. Kilka razy w wiosce rozdawano pomoc, ale odmówiono nam, ponieważ jesteśmy chrześcijanami i w odróżnieniu od niechrześcijan, możemy uzyskać pomoc od innych wierzących”.

Reena*: „Jestem gospodynią domową, a mój mąż od roku pracuje w innej części kraju. Teraz utknął tam i nie może wrócić do domu z powodu pandemii. Jestem w bardzo trudnej sytuacji i nie mam za co wyżywić dzieci”.

Krishna*: „Razem z żoną zastanawialiśmy się, jak długo będziemy musieli przetrwać bez pracy. To trudny czas dla mojej rodziny. Wszystkie zapasy jedzenia już się skończyły, a kuchnia jest pusta i nie mamy już nic, żeby nakarmić dzieci”.

Devi*: „Mój mąż i ja pracujemy w fabryce, ale teraz fabryka jest zamknięta z powodu pandemii. Zgodnie z wytycznymi administracji, tylko nieliczni pracownicy mogą pracować, a władze przyznają pierwszeństwo hinduistom i dyskryminują chrześcijan”.

Jednocześnie prawie wszyscy wyrażali podobne opinie jak Beena*, która jest obecnie bezrobotna: „Byliśmy pewni, że jeśli będziemy wzywać imienia Pana, On usłyszy nasze wołania. Chcielibyśmy podziękować wszystkim darczyńcom i współpracownikom Open Doors, którzy przez długi czas zaopatrywali nas w żywność i inne niezbędne rzeczy. Cała moja rodzina czuje się zachęcona waszą pomocą i waszą wizytą, bo dzięki niej doświadczamy miłości Chrystusa”.

Na liście Światowego Indeksu Prześladowań 2020 Indie zajmują 10. miejsce wśród krajów, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani za swoją wiarę.

* imię zmienione

Prosimy, módlcie się za chrześcijan w Indiach:

Módl się, aby Pan Jezus nadal wychodził naprzeciw potrzebującym i aby nadal był Bogiem, który zaopatruje swoje dzieci.
Módl się za lokalnych współpracowników Open Doors, aby doświadczyli Bożej ochrony i kierownictwa Jego Ducha w ich wysiłkach niesienia pomocy, aby mogli dotrzeć do ludzi, którzy najbardziej jej potrzebują.
Módl się o otwartość wśród niewierzących, aby odrzucili nieufność wobec chrześcijan i otworzyli się na miłość Boga.
Módl się, aby władze przestały dyskryminować ludzi w potrzebie ze względu na ich religię.

za Open Doors Polska

Tagi
pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.