Prześladowania

Indie: Spadek frekwencji na nabożeństwach z powodu gróźb

Chrześcijanie w Indiach
Chrześcijanie w Indiach mierzą się z narastającym sprzeciwem. Zdjęcie: World Watch Monitor

Do maja tego roku kościół pastora Singha w Jhabua w stanie Madhya Pradesh liczył ponad dwieście osób. W ostatnich miesiącach, w obliczu narastających gróźb ze strony hinduskich bojowników, kilka rodzin przestało przychodzić na nabożeństwa. Liczba uczestników spadła obecnie do 50-60 osób.

Shankar, jeden z mieszkańców wsi, powiedział, że przez całe życie był chrześcijaninem. Mimo, że wychował się w chrześcijańskim domu, został oskarżony o „przejście na obcą wiarę i porzucenie religii hinduistycznej”.

Podczas spotkania mieszkańców w maju tego roku

chrześcijanie usłyszeli, że nie powinni chodzić do kościoła, ani nawet modlić się w swoich domach. Gdy wyrazili sprzeciw, cała wieś się od nich odsunęła.

Później tego samego miesiąca, kiedy Shankar i jego rodzina modlili się u siebie w domu, została wezwana policja. Funkcjonariusze zabrali Shankara na komisariat, gdzie go bito i nękano. Shankar musiał razem z bliskimi opuścić miejsce zamieszkania i poszukać pracy gdzie indziej.

W obliczu tak gwałtownego sprzeciwu, wielu chrześcijan zostało zmuszonych do zaprzestania uczestnictwa w kościelnych nabożeństwach. Jeden z nich powiedział, że mieszkańcy wsi próbują ich zmusić, by żyli jak wyznawcy hinduizmu. Pomimo prześladowań inny mieszkaniec wsi o imieniu Babu zapewnił: „Nie opuścimy Jezusa; nikt nie wyrwie Jezusa z naszych serc”.

Módlmy się,

by nad wierzącymi, którzy są nieustannie obserwowani i nękani, spoczywała Boża ochrona, pokój i siła. Niech Boży Duch Święty da im mądrość, gdy usiłują składać swoje chrześcijańskie świadectwo i wywyższać Chrystusa. Módlmy się, by życie tych wiernych chrześcijan było jak pochodnia Jego jasno świecącego światła pośród otaczających ich ciemności.

Źródło: International Christian Concern
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button