Ze świata

Indie: Rozszerzenie ustawodawstwa przeciwko zmianie wyznania

IndieStan Uttarkhand na północy Indii jest obecnie siódmym stanem w kraju, który wprowadził prawo ograniczające zmianę religii, szczególnie z hinduizmu na chrześcijaństwo. Prawo ustanawia karę do dwóch lat więzienia za tego typu wykroczenie.

Ustawa, uchwalona w marcu przez zgromadzenie stanowe,

a w kwietniu podpisana przez gubernatora, zakazuje wszelkiej zmiany wyznania przy użyciu siły, oszustwa lub łapówki. Nowe prawo zostało uchwalone w reakcji na rozporządzenie Sądu Najwyższego z listopada zeszłego roku, w którym zmiana wyznania w celu zawarcia małżeństwa została określona jako fikcja i oszustwo. Sąd Najwyższy zalecił wtedy uchwalenie podobnych „ustaw o wolności religii” we wszystkich indyjskich stanach.

Doświadczenie z różnych obszarów Indii pokazuje, że takie ustawodawstwo często jest stosowane niesprawiedliwie przeciwko chrześcijanom, szczególnie tym, którzy wywodzą się z Dalitów, zaliczanych przez indyjskie społeczeństwo do najniższej kasty.

Módlmy się, by indyjskie rządy stanowe i rząd federalny respektowały konstytucję i chroniły prawa religijne wszystkich obywateli. Niech mieszkający w tym kraju chrześcijanie nadal szerzą przesłanie nadziei w Chrystusie, pomimo pojawiających się nowych zagrożeń.

Źródła: Christian Post, Mission Network News, Hindustan Times
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.