PrześladowaniaZe świata

Indie: Rozgniewany tłum wyrzucił z domów 84 chrześcijan

Jeden z kościołów spalonych w czasie wcześniejszych pogromów chrześcijan w stanie Odisha. Rozpoczęły się w podobny sposób do opisanych poniżej wydarzeń.

We wschodnich Indiach tłum hindusów wyrzucił z domów 84 chrześcijan, którzy nie chcieli przejść z powrotem na hinduizm. Chrześcijańskie rodziny, które są naśladowcami Chrystusa od 8 do 10 lat, mieszkają w trzech wsiach w okręgu Kondagaon w stanie Chhattisgrarh.

Splądrowane i zniszczone domy, chrześcijanie zmuszeni do ucieczki – Módlmy się o Bożą ochronę dla nich

Pod koniec września, po kilku sporach między hinduskimi mieszkańcami wsi i chrześcijanami, ponad 600-osobowy tłum zaczął dewastować domy i mienie chrześcijan. Gdy wierzący uciekli do buszu, hindusi ustawili na głównej drodze namiot, w którym gotowali i jedli ukradzione z domów chrześcijan kurczaki i ryż.

Następnego dnia tłum zdewastował kolejne chrześcijańskie domy w dwóch innych wsiach. Obecnie wszystkie kobiety i dzieci spośród 84 wysiedlonych chrześcijan są zakwaterowane w innych wsiach.

Jeden z poszkodowanych wierzących powiedział: „Jako człowiek byłem pełen gniewu, ale przypomniałem sobie naukę Jezusa, byśmy wybaczali naszym wrogom. Znam niektórych ludzi z tego rozgniewanego tłumu, ale modliłem się i im wybaczyłem”.

Módlmy się, by chrześcijanie mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów, a ich przykład przyprowadził wielu do Chrystusa.

Źródło: icommittopray.com
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne
Indie: Tłum atakuje chrześcijan – policja bezradna

 

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button