Ze świata

Indie: Pomoc drogą do uświęcenia

Grupa z misji Ewangelia dla Azji zamiata przystanek autobusowy podczas Dnia Niepodległości Indii w 2007 roku

W 62 rocznicę Niepodległości Indii członkowie misji Ewangelia dla Azji postanowili uhonorować ten kraj służąc jego społeczeństwu. 90 pracowników misji Ewangelia dla Azji w stanie Kerala rozpoczęło święto od wywieszenia flagi narodowej Indii podczas specjalnej ceremonii. Następnie grupa udała się do lokalnego szpitala, by odwiedzić chorych i wręczyć im materiały do czytania.

W West Bengal grupa 60 studentów szkoły biblijnej i 25 jej pracowników zajęła się sprzątaniem lokalnego szpitala.

„Gdy zaczęliśmy sprzątać wielu ludzi patrzyło na nas z zainteresowaniem” – wspomina jeden z członków grupy. „Zapytali nas kim jesteśmy, a wtedy część studentów miała wspaniałą okazję, by podzielić się z nimi Ewangelią. Wszyscy pacjenci słuchali ich z dużym zaciekawieniem.”

W Rajasthan członkowie misji Ewangelia dla Azji sprzątając przystanki autobusowe, oddając krew i organizując programy kulturalne udowodnili jak ważna jest dla nich służba innym.

Po tym jak zespół studentów i misjonarzy cały dzień sprzątał dworzec autobusowy, lokalne władze zaproponowały im przejęcie kawałka gruntu przed dworcem na stałe.

W Maharashtra misjonarze wraz z tamtejszymi wierzącymi sprzątali teren komendy policji.

Urzędnicy policji byli ogromnie wdzięczni za pomoc i ku zaskoczeniu wszystkich sami dołączyli do sprzątania. Kiedy prace zostały zakończone, grupa zajęła się rozdawaniem traktatów ewangelizacyjnych.

Ludzie widząc ogromne poświęcenie misjonarzy chcieli dowiedzieć się z jakiego powodu to wszystko robią. Dzięki temu misjonarze otwarcie mogli głosić im Ewangelię o Jezusie.

„Prace, których się podjęliśmy zostały docenione przez społeczeństwo i uświadomiły ludziom obecność Chrześcijan wśród nich” – mówi korespondent.

Opis zdjęcia:
Grupa z misji Ewangelia dla Azji zamiata przystanek autobusowy podczas Dnia Niepodległości Indii w 2007 roku.

źródło: Gospel for Asia

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button