PrześladowaniaZe świata

Indie: Pastorzy oskarżeni, winne prawo anty-konwersyjne

Krowa Indie

10 października w okręgu Mau w indyjskim stanie Uttar Pradesh aresztowano siedmiu pastorów. Oskarżono ich o złamanie stanowego prawa anty-konwersyjnego i postawiono zarzut „nielegalnego zgromadzania się”.

Prawo anty-konwersyjne

W chwili aresztowania pastorzy przebywali razem na spotkaniu modlitewnym. Zatrzymano też wtedy pięćdziesięciu innych chrześcijan, których potem zwolniono, w tym dwie katolickie zakonnice, które jedynie czekały na pobliskim przystanku autobusowym bez żadnego związku ze spotkaniem. Według ostatnich doniesień pastorzy przebywali w areszcie, a ich prawnik starał się o zwolnienie za kaucją.

W całych Indiach prawa anty-konwersyjne są powszechnie nadużywane. Hinduscy nacjonaliści często oskarżają chrześcijan, by usprawiedliwiać ich nękanie. Jak powiedział pewien pastor: „Funkcjonariusze policji często nie zawracają sobie głowy rejestrowaniem naszych skarg. To jeszcze bardziej ośmiela tych, którzy nas atakują, i musimy znosić przemoc”.

Módlmy się…

Nie ustawajmy w modlitwie za licznych naśladowców Chrystusa w Indiach, którzy są stale nękani z powodu swojej wiary.

Módlmy się szczególnie, by siedmiu wspomnianych pastorów zostało uniewinnionych oraz jeszcze bardziej umocnionych i ośmielonych do dalszej służby. Niech będą świadectwem Bożej miłości i łaski w swojej społeczności.

Źródła: UCA News, International Christian Concern
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Inne: Indie: Chrześcijanie pobici na komisariacie policji

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button