Ze świata

Indie: Niezwykły pasażer

IndieShambhu jest kierowcą rikszy – trzykołowego, popularnego, żółto-czarnego i łatwo wywrotnego środka transport publicznego. Zarabia nieco ponad 1 000 $ rocznie na utrzymanie żony i trójki dzieci. Oprócz niebezpieczeństwa, które wynika z ryzykownego życia rikszarza, Shambhu doświadcza jeszcze większego niebezpieczeństwa – niebezpieczeństwa duchowego, którym jest życie bez Chrystusa.

Historia rodziny

W Indiach znajduje się trzecia co do wielkości grupa Muzułman na świecie. Według CIA World Factbook, tylko 2,3 % jednomiliardowej populacji mieszkańców Indii to chrześcijanie. Shambhu i jego rodzina żyli w jedyny znany im sposób – skoncentrowany wokół wierzeń muzułmańskich i tradycji przekazywanych im przez ich rodziny.

Ale oto nadszedł czas, że Bóg otworzył serce rikszarza na przesłanie Ewangelii. Jak do tego doszło? Pewien chrześcijanin, uczył się w ramach Ligi Biblijnej mądrego dzielenia Ewangelią. Chciał być jak Filip z Dziejów 8. Udało mu się. Stał się regularnym pasażerem Shambhu na jego codziennej trasie.

Pasażer przyłącza się do wozu Etiopczyka

Chrześcijanin ustalił z Shambhu, że ten będzie codziennie odwoził jego dzieci do szkoły. Często jeździł obok nich – eskortując je i wiernie dzieląc się z Shambhu Bożym Słowem. W końcu Shambhu przyjął zaproszenie na studium Biblijne. To właśnie tam Bóg objawił mu swoją prawdę poprzez Biblię. Dziś ma on pasję, aby dzielić się przesłaniem o zbawieniu ze wszystkimi swoimi pasażerami, aktualnie prowadzi też studium Biblijne, które składa się z około 20-30 jego kolegów rikszarzy.

Przeznaczony do Królestwa

W Kolosan 4:5 Bóg mówi nam: „Z tymi, którzy do nas nie należą, postępujcie mądrze, wykorzystując czas.” Skąd bierze się takie mądre postępowanie? Trzeba się uczyć. Pasażer, który podzielił się Chrystusem z Shambhu postąpił mądrze, wykorzystując sytuację, a teraz dzięki temu Shambhu jest chrześcijaninem przeznaczonym do Królestwa.

źródło: Liga Biblijna w Polsce

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.