PrześladowaniaZe świata

Indie: Niektóre przypadki ostatnich prześladowań chrześcijan

IndieRadykalni hinduiści w ofensywie. Atakują, znieważają, biją, zastraszają i niszczą własność chrześcijan. Policja współpracuje z oprawcami chrześcijan. Aresztuje niewinnych na podstawie fałszywych oskarżeń. Napastnicy pozostają na wolności.

Orisa

25 stycznia w Adigar, Phulbani, (dystrykt Kandhamal) fanatycy zaatakowali pastora i jego rodzinę, melduje Światowa Rada Chrześcijan Indyjskich (Global Council of Indian Christians/GCIC). Napastnicy pod przewodnictwem Jaleshwara Pradhana obrzucili kamieniami dom pastora Patiba Mohan Kota oraz obrażali wulgarnie jego żonę i córki. Fanatycy krzyczeli: „Wy, chrześcijanie, nie możecie tutaj dłużej żyć, to nasz kraj, tym razem zaatakowaliśmy tylko wasze domy, niedługo was w nich spalimy”. Zniszczenia domu są nieznaczne. Pastor i jego rodzina żyją jednak w panicznym strachu przed napastnikami. Fanatycy torturują ich psychicznie. Dom pastora został już raz zniszczony podczas pogromów w 2008 r., a wspomniany napastnik, Jaleshwara Pradhan stawał nie raz przed sądem, donosi GCIC.

Karnataka

23 stycznia ekstremiści hinduistyczni z Rashtriya Swayamsevak Sangh wtargnęli na spotkanie modlitewne prowadzone przez pastora Chandrakanth Chavan z New Life Fellowship w Haliyal. Pobili go i rozebrali do naga. Światowa Rada Chrześcijan Indyjskich (Global Council of Indian Christians/GCIC) doniosła, że fanatycy wykrzykiwali bluźnierstwa i obrażali chrześcijan, bili i kopali pastora Chavan oraz Kishore Kavalekara, a następnie zmusili nagiego pastora do przejścia przez całą wioskę. Potem, około północy, przywiązali go do drzewa, niedaleko świątyni hinduistycznej i zadzwonili na policję. Inspektor z Haliyal, z dwunastoma policjantami zabrali pastora do aresztu na przesłuchanie. Zarówno on, jak i Kishore Kavalekara zostali oskarżeni o zakłócanie porządku publicznego i jeszcze tego samego dnia odesłani z powrotem do domów.

Orisa

9 stycznia policja w Raikia aresztowała pastora Sukadeb Digala w jego domu, w miejscowości Sipainju (lub Sipainjari), w dystrykcie Kandhamal na podstawie fałszywego oskarżenia o nakłanianie i zmuszanie do zmiany wiary hinduisty. Światowa Rada Chrześcijan Indyjskich (Global Council of Indian Christians/GCIC) donosi, że policja osadziła go w więzieniu. Pastor Digal z Kościoła baptystycznego w Daringbadi wciąż przebywa w więzieniu.

Karnataka

9 stycznia uzbrojeni hinduiści pobili chrześcijan zgromadzonych na modlitwie w Anekal (Bangalore), poważnie zranili pastora i innych chrześcijan oskarżając ich o przymusową konwersję. Światowa Rada Chrześcijan Indyjskich (Global Council of Indian Christians/GCIC) donosi, że pastor, identyfikowany jako Shanthakumar zorganizował nabożeństwo w domu innego chrześcijanina, gdzie spotkało się 20 osób. O 22.30, czasu lokalnego, około 20 ekstremistów hinduistycznych zaatakowało zgromadzenie chrześcijan kijami, metalowymi prętami, obrażając ich i grożąc zabiciem za zmuszanie hinduistów do konwersji. Podczas ataku, pastor Shanthakumar stracił palec, a inny wierny, identyfikowany jako Yashodamma otrzymał liczne urazy głowy i w stanie krytycznym trafił do szpitala. Inny chrześcijanin, występujący tu jako Vijay doznał poważnego uszkodzenia nóg. Policja przyjęła zgłoszenie, ale dotychczas nikogo w tej sprawie nie aresztowano.

Andhra Pradesh

17 stycznia ekstremiści hinduistyczni z Bajrang Dal pobili pastora i innego członka Kościoła w Yadagirgutta, za rzekome zmuszanie hinduistów do konwersji. Światowa Rada Chrześcijan Indyjskich (Global Council of Indian Christians/GCIC) donosi, że pastor Kiran oraz drugi chrześcijanin byli w drodze na spotkanie z członkami swojej wspólnoty. Ekstremiści namówili tłum do zaatakowania chrześcijan. Jak to często bywa w Indiach, w takich przypadkach, gdy policja dotarła na miejsce zdarzenia, aresztowała, nie sprawców napaści, lecz chrześcijan. W końcu, oskarżenia wobec chrześcijan okazały się bezpodstawne, a oni zostali zwolnieni do domów.

Karnataka

1 stycznia w Humnoor (dystrykt Bagalkot) ekstremiści hinduistyczni z Bajrang Dal zaatakowali modlących się chrześcijan, którzy witali Nowy Rok, oskarżając pastora o zmuszanie hinduistów do odrzucenia swej rodzimej religii. Światowa Rada Chrześcijan Indyjskich (Global Council of Indian Christians/GCIC) donosi, że ekstremiści wdarli się na nabożeństwo, prowadzone przez pastora Siddu Seemanth Gunike z Kościoła Blessing Youth Mission nakazali mu przerwać modlitwy, oskarżyli o oszustwa i przymusową konwersję. Po zaczepkach i rękoczynach, ekstremiści złożyli doniesienie na policji w Jamkhandi. Tym razem, po śledztwie, podinspektor otrzymał zaświadczenie pisemne od napastników, że nie będą ingerować i zakłócać modlitw chrześcijan. Oficer zapewnił ich także, że mogą swobodnie spotykać się na nabożeństwach.

Karnataka

Dwunastu ekstremistów hinduistycznych (Kanara Północna) wtargnęło na nabożeństwo wigilijne, nakazało chrześcijanom przerwać modlitwy, a następnie ich pobiło. Światowa Rada Chrześcijan Indyjskich (Global Council of Indian Christians/GCIC) donosi, że ekstremiści dowodzeni przez niejakiego Biju Naira i jego przyjaciela, identyfikowanego jako Venkatesh oskarżyli chrześcijan o oszustwa oraz zmuszanie do konwersji hinduistów. Ekstremiści powiadomili policję o rzekomym przestępstwie. Dwóch policjantów, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, aresztowało pastora strasząc go pobiciem. Oficer aresztu policyjnego zwolnił pastora do domu, nakazując mu przyjść na posterunek następnego dnia. Lokalni chrześcijanie złożyli skargę na ekstremistów i współpracujących z nimi policjantów, za wkroczenie i zniszczenie własności prywatnej oraz naruszenie godności osobistej. Następnie poszkodowani, spotkali się z Podinspektorem Policji, Babu Madar i poinformowali go o okolicznościach tego wydarzenia. Oficer dał reprymendę obu podwładnym i zapewnił pastora, że może odprawiać nabożeństwa bez strachu.

Prośby modlitewne:

W Indiach narasta strach. Chrześcijanie od dawna są na celowniku fanatyków. Chcemy modlić się do Boga o pomoc i wsparcie dla Jego wyznawców, którzy są prześladowani dla imienia Jezus.
Modlimy się za prześladowców z fanatycznych organizacji hinduistycznych, za ich przywódców, aby nie wykorzystywali swojej pozycji jaka daje przewaga bycia w większości i spojrzeli z miłością na swoich współobywateli i bliźnich.
Módlmy się za rządzących stanami terroru, Karnataka, Orisa, Andhra Pradesh. W nich dochodzi do największych prześladowań, niech sprawują władzę w sprawiedliwości i pokoju, dla wszystkich rządzonych.
Módlmy się również za urzędników, szczególnie nieuczciwych i stronniczych, którzy nie dostrzegają krzywd niewinnych i cierpiących, aby usłyszeli głos swego sumienia i dojrzeli Boga w krzywdzonych i poniżonych chrześcijanach.

Źródło Open Doors

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button