Ze świata

Indie: Miejsce do uwielbiania Jezusa

Ewangelia o Jezusie przynosi pokój wielu rodzinom w Indiach. Do niedawna, dom 21-letniej Suchitry był świątynią nieszczęścia. Obecnie, to miejsce zmieniło się w przystań uwielbienia i nadziei, w dom, gdzie Chrystus jest swobodnie głoszony. Należąc do plemienia Banjara, Suchitra była w najniższej kaście „nietykalnych”. Plemię Banjara jest największą grupą cygańską i jest bardzo przesądne. Ich nazwa wywodzi się od słów „bajika” – handel i „banji” – grupa handlarzy. Zazwyczaj ludzie myślą o Cyganach jako wędrowcach. Wcześniej, ludzie Banjara, byli nomadami, ale obecnie osiedlili się i są biednymi rolnikami.

Męczona przez złe duchy, Suchitra, nie mogła spać…

Jednakże, opisywany lud, ma różnorodną kulturę, gawędzenie, tradycyjny taniec i grę na instrumentach ludowych. Niektórzy z plemienia Banjara przepowiadają przyszłość. Ich życie, pełne przesądów, czyni ich podatnymi na działanie sił duchowych.

W takim oto środowisku żyła Suchitra. Jej życie było trudne z powodu czarów. Dręczona przez złe duchy przez 5 miesięcy, Suchitra nie mogła spać w nocy. Cierpiała również na ból gardła.

Następnie, Suchitra, usłyszała, że misjonarz z „Ewangelii dla Azji” prowadził spotkanie modlitewne w pobliżu jej domu. Poszła na spotkanie i opowiedziała o swoich problemach. Pankaj poprosił ją o przyjście do kościoła, aby całe zgromadzenie mogło się o nią pomodlić.

Gdy Pankaj i całe zgromadzenie modliło się o nią, została uwolniona! Widząc demonstrację Bożej miłości i mocy, Suchitra zaakceptowała Jezusa. Teraz, za pozwoleniem rodziny Suchitry, Pankaj prowadzi spotkania modlitewne w jej domu. Nie tylko Suchitra znalazła nadzieję zamiast rozpaczy, ale również jej dom jest miejscem, gdzie Chrystus jest głoszony i wielbiony!

Módl się, aby cała rodzina Suchitry przyjęła zbawienie od Chrystusa i aby Chrystus stale działał w sercach wszystkich ludzi z wioski, którzy potrzebują Jego zbawczego dotknięcia.

źródło: Gospel for Asia

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.