Ze świata

Indie: Duchowny z Uttar Pradesh przychodzi do Jezusa

Duchowny z Uttar PradeshGandharu, duchowny świątyni w Uttar Pradesh w Indiach, przez lata wierny był ustanowionym tradycjom kościelnym i według nich starał się żyć. Kiedy w zeszłym roku członkowie misji Ewangelia dla Azji przybyli do Uttar Pradesh, by wyświetlić społeczności film o życiu Jezusa Chrystusa, Gandharu surowo im tego zabronił.

Minęło kilka miesięcy. Misjonarze wrócili do Uttar Pradesh, by ponownie podjąć próbę pokazania filmu, mimo iż spodziewali się protestów duchownego.

Tym razem sprawy potoczyły się zupełnie inaczej. Gandharu nie zabronił wyświetlenia filmu, co więcej, sam go obejrzał! Wielu ludzi z tej miejscowości przyłączyło się do niego.

Kiedy film się skończył, dwóch misjonarzy zaczęło modlić się o wszystkich zebranych. Podczas tej modlitwy Gandharu doświadczył uwolnienia i poczuł, że musi się tym podzielić z pozostałymi.

„Przez wiele lat doświadczałem ogromnego bólu, napięcia i pozostawałem w niewoli ciemności, ale podczas modlitwy poczułem ogromny pokój i radość wypełniającą moje serce. Teraz jestem wolnym człowiekiem” – wyznał duchowny.

W następną niedzielę Gandharu udał się do lokalnego kościoła i złożył świadectwo pracy Boga w swoim życiu. Zrezygnował z posługi kapłańskiej i przyjął Jezusa jako swojego Zbawiciela.

Liderzy misji Ewangelia dla Azji proszą o modlitwę o Gandharu, by wzrastał w wierze i aby stał się dla innych świadectwem żywego Boga. Pamiętajcie również w modlitwach o posługujących misjonarzach, którzy docierają do społeczności w Indiach, by wyświetlać im film o Zbawicielu.

Opis zdjęcia:
Gandharu przez lata wierny był ustanowionym tradycjom kościelnym i według nich starał się żyć.

źródło: Gospel for Asia

pokaż więcej

Podobne wiadomości

1 komentarz

  1. Nie rozumiem, co autor chciał powiedzieć przez „przez lata wierny był ustanowionym tradycjom kościelnym i według nich starał się żyć”. Przecież tradycja kościelna to Ewangelia. Ktoś tu myli pojęcia albo nie pisze całej prawdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button