Prześladowania

Indie: Chrześcijańskie symbole usunięte z cmentarza

cmentarz

2 marca w stanie Karnataka władze usunęły z chrześcijańskiego cmentarza pomnik i krzyże w odpowiedzi na skargi od zamiejscowych działaczy hinduskich. Przez prawie 40 lat cmentarz służył do chrześcijańskich pochówków i zgromadzeń modlitewnych. Jego użytkowanie przez chrześcijan nie wzniecało dotychczas żadnych sporów.

Niedawno zaczęły jednak krążyć plotki, że na cmentarzu dochodzi do przymusowych nawróceń.

Bez konsultacji z miejscowymi chrześcijanami, władze nakazały usunięcie nagrobków. Zdaniem liderów kościoła, to „cios we wspólną harmonię ludzi w naszych miejscowościach”, i posunięcie, które jest sprzeczne z gwarancjami wolności religijnej zawartymi w konstytucji tego kraju.

Gdy w 2014 r. do władzy doszli hinduscy nacjonaliści BJP (Partia Bharatiya Janata), wzrósł sprzeciw wobec wszelkich nie-hinduistycznych religii. W raporcie z 2019 r. amerykańska Komisja ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej stwierdziła, że „stan wolności religijnej w Indiach nadal się pogarsza”.

Módlmy się o mądrość dla zaangażowanych w tę sprawę liderów chrześcijańskich, którzy mierzą się z niesprawiedliwym traktowaniem ze strony władz i członków swych społeczności. Przynośmy w modlitwie wielu indyjskich chrześcijan, którzy usiłują nieść mieszkańcom swego kraju Dobrą Nowinę o Bożym zbawieniu, zmagając się ze wzmożoną wrogością i groźbami.

Źródła: International Christian Concern, Catholic News Agency, The Christian Post
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button