Prześladowania

Indie: Chrześcijańska rodzina wypędzona z wioski

11 marca chrześcijańska rodzina ze wsi Kodalmetla w stanie Orisa została napadnięta przez swych sąsiadów. Kama Sodi i jego żona jak zwykle modlili się razem przed snem, gdy mieszkańcy wsi wtargnęli do domu, krzycząc, że ich zabiją.

Mieszkańcy wsi wyrzucili dobytek rodziny Sodi na ulicę, skąd go później rozgrabiono. Zdjęcie: Morning Star News

Żona Kamy, Bhimeshwari, zdołała ochronić ich dwójkę małych dzieci, które błagały napastników, by przestali. Tamci zgodzili się ustąpić, jeśli Kama wyrzeknie się wiary w Chrystusa i wróci do ich plemiennych wierzeń. Mężczyzna odmówił. Następnego dnia rano tłum około 60 osób wrócił i znowu zaczął go bić, aż Kama stracił przytomność. Wtedy napastnicy wyrzucili na zewnątrz dobytek rodziny i nakazali im opuścić wieś.

Na miejsce przyjechali chrześcijańscy liderzy, którzy zabrali nieprzytomnego Kamę do szpitala.

Lekarze nie byli pewni, czy się obudzi, jednak półtora dnia później pobity odzyskał przytomność. Lekarze odkryli w jego mózgu skrzepy krwi i zalecili pozostanie w szpitalu pod ścisłą obserwacją. Tydzień później Kama został zwolniony z zaleceniem, by nie wracał do pracy, aż w pełni wróci do zdrowia.

Gdy rodzina wróciła do wsi, większość jej dobytku zniknęła, a żywność była cała w błocie. Bhimeshwari liczyła na znalezienie dodatkowej pracy, ale nikt nie chciał jej zatrudnić. Mieszkańcy wsi odsunęli się od nich. Jednak mimo ubóstwa i silnego sprzeciwu, jakiego doświadczają, rodzina Kamy Sodiego pokłada zaufanie w Panu. „Nie mam pieniędzy ani jedzenia, by nakarmić dzieci, ale mam Jezusa, a On się o nas zatroszczy” – powiedziała Bhimeshwari.

Pamiętajmy w modlitwach o Kamie, Bhimeshwari i ich dzieciach. Prośmy Boga, by zapewnił im ochronę, zaopatrzenie i pokój. Módlmy się, by nadal doświadczali wewnętrznej radości, jaka przychodzi wraz ze służeniem Chrystusowi, pomimo prześladowań. Módlmy się, by Pan zaspokoił ich codzienne potrzeby, ale też posłużył się ich chrześcijańskim świadectwem, by przyciągnąć do Ewangelii ich przeciwników. Wstawiajmy się za wrogimi im mieszkańcami wsi, prosząc, by zostali przyciągnięci do wiecznej nadziei Chrystusa i oddali Mu swoje życie.

Źródło: Morning Star News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button