PrześladowaniaZe świata

Indie: animiści biją chrześcijan, którzy odmawiają wyrzeczenia się wiary i złożenia zwierząt w ofierze

pięśćTłum animistów w Indiach brutalnie pobił chrześcijan, którzy odmówili podporządkowania się, złożenia swoich zwierząt w ofierze plemiennym bóstwom i wyrzeczenia się wiary.

Według Morning Star News w marcu ok. 120 mieszkańców wioski Metapal w dystrykcie Dantewada pojawiło się wraz z przywódcami plemienia pod domem Santurama Markama i przedstawiło swoje rządania. Animiści wielbią bóstwa powiązane z przodkami, duchami i naturą.

– Rada wioski wezwała nas na spotkanie i zarządała, żebyśmy przynieśli kozę, świnię, kurę, kokosy, kadzidła i 5 tys. rupii (ok. 280 zł) w gotówce jako ofiarę dla bóstw plemiennych – powiedział Markam w rozmowie z Morning Star News.

Markam i jego bliscy odmówili spełnienia rządań rady, jednak kolejnej nocy, 31 marca, tłum wtargnął do jego domu i zaczął bić jego starszych rodziców.

– Uciekłem stamtąd i pobiegłem do lasu – powiedział. – Wrócę dopiero wtedy, kiedy będę wiedział, jak wygląda sytuacja w domu. Bardzo boję się tam teraz iść. Codziennie nas biją, a dziś znowu się pojawili. Zaatakowali też Raju Podiyami, mojego chrześcijańskiego sąsiada, a także jego rodzinę.

Abhishek Pallava, nadinspektor policji w dystrykcie Dantewada, powiedział podobno, że funkcjonariusze są wykończeni całą dodatkową pracą związaną z koronawirusem i z tego powodu nie mogli zareagować na czas.

– Spróbuję pogodzić dwie grupy przez telefon – powiedział wtedy Pallava w rozmowie z Morning Star News. – W tym momencie nikt nie może tam pojechać. Funkcjonariusze pracują dniami i nocami przez koronawirusa. To obszar naksalitów (maoistowskie grupy zbrojne), nie możemy ryzykować i wysyłać tam oddziałów bez wcześniejszego przygotowania.

Tego samego miesiąca animiści porwali sąsiada Markama, Raju Podiyami. Jak relacjonował pastor Sushil Sangam działający w tamtej okolicy, animiści zabrali mężczyznę z jego domu i zamknęli go w chacie, a sami spędzili noc, pijąc alkohol.

Podiyami przebił się przez kryty strzechą dach i uciekł. Zabrał swoją ośmioosobową rodzinę, poranioną w wyniku ataków z poprzedniego dnia i wspólnie z nimi schronił się na terenie kościoła pastora Sangama w wiosce Tokapal w dystrykcie Bastar.

Son Singh Jhali, prawnik współpracujący z grupą Alliance Defending Freedom India, powiedział w rozmowie z Morning Star News, że obecnie rolnicy z wiosek plemiennych przygotowują ziemię pod uprawę, co wiąże się ze składaniem ofiar plemiennym bóstwom. Rada wioski zbiera w związku z tym datki i zwierzęta na ofiary.

– Jednak chrześcijanie odmawiają wzięcia udziału w tym rytuale – powiedział Jhali. – To główny powód wzrostu liczby brutalnych ataków na chrześcijan w trakcie kwarantanny.

W zeszłym tygodniu doniesiono, że animiści w dystrykcie Bastar w Chhattisgarh powiedzieli pięciu chrześcijańskim rodzinom, że stracą swoje ziemie uprawne, jeśli nie powrócą do religii plemiennej. Kiedy chrześcijanie odmówili, pobito ich.

Tego samego dnia mieszkańcy wioski Naktoka w dystrykcie Bastar, których wyznanie jest połączeniem religii plemiennej i hinduizmu, zagrozili, że zabiją chrześcijan, jeśli ci spróbują zorganizować chrześcijański pochówek na lokalnym cmentarzu.

W kwietniu animiści ze środkowych Indii zdewastowali dom pastora i wypędzili jego rodzinę do dżungli. Brutalnie pobili przywódcę chrześcijańskiego i zagrozili, że uszkodzą jego struny głosowe, aby nie mógł już głosić.

W 2020 r. Indie zajęły 10. miejsce w opracowanym przez organizację Open Doors rankingu krajów, w których chrześcijanom żyje się najtrudniej (Open Doors’ 2020 World Watch List). Organizacja zauważa, że osoby, które nawróciły się na chrześcijaństwo z hinduizmu lub religii plemiennej, są często brutalnie prześladowane przez członków rodziny i lokalne społeczności.

W wydanym w kwietniu raporcie Komisja Stanów Zjednoczonych ds. Wolności Religijnej na Świecie (U.S. Commission on International Religious Freedom) zaleciła, aby Departament Stanu wpisał Indie na listę krajów, które jawnie naruszają wolność religijną lub tolerują takie naruszenia.

Jak mówi raport, „w 2019 r. sytuacja w Indiach drastycznie się pogorszyła”.

Ponadto Komisja twierdzi, że USA powinno nałożyć sankcje na indyjskie agencje rządowe i urzędników odpowiedzialnych za naruszanie wolności religijnej, zamrażając ich środki i zakazując wstępu na terytorium USA.

Autor: Leah MarieAnn Klett

Źródło: The Christian Post

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button