Świadectwa

Historia: Nauka picia alkoholu z matką

alkoholNiektóre matki przygotowują młodzież do dorosłości, pomagając im w nauce, przygotowując im zdrowe posiłki i ucząc ich jak traktować innych właściwie. Matka Sahdev, Vahini spędzała czas na piciu alkoholu z synem. Mimo że chłopak spędzał większość czasu jako nastolatek na piciu alkoholu z matką, to jako dorosły znalazł stałą pracę, ale wszystkie zarobione pieniądze wydawał na alkohol. Z biegiem czasu nałóg syna zaczął się pogłębiać i był odczuwalny także dla jego matki.

Vahini zastanawiała się czy żona może być ratunkiem dla Sahdeva i jego uzależnienia. Zaczęła więc szukać żony dla swojego syna.

UZALEŻNIONY SYN ŻENI SIĘ I ZNĘCA SIĘ NAD ŻONĄ

Vahini udało się utrzymać alkoholizm syna w tajemnicy w czasie gdy swatała syna z młodą kobietą o imieniu Tnowie. Jednak sekret ten szybko wyszedł na jaw po ślubie. Od początku małżeństwa młoda żona była dręczona wyzwiskami i brutalnie bita przez pijanego męża.

Mimo że to małżeństwo było zainicjowane przez matkę Sahdeva to nie wspierała ona młodej żony w próbie zmiany postępowania Sahdeva, wciąż była za swoim synem i jego pijackimi wybrykami. Nawet wtedy gdy Tanu zaszła w ciążę.

Alkohol zaczął siać spustoszenie w organizmie Sahdeva, niszczył jego wątrobę. Tanu mając świadomość, że ojcem jej dziecka jest alkoholik starała się pomóc mu w ratowaniu zdrowia. Jednakże 2 miesiące po narodzinach syna Aakara, Shadev zmarł.

Vahini obwiniała za śmierć swojego syna jego żonę i nowonarodzone dziecko. Zamiast być wsparciem dla Tanu i jej dziecka Vahini nakazala im wyprowadzić się. Gdy młoda kobieta oponowała, teściowa zaczęła traktować ją w taki sam sposób jak Shadev.

DZIADKOWIE TROSZCZĄ SIĘ O MATKĘ I DZIECKO

Z dwumiesięcznym dzieckiem Tamu nie miała zbyt dużego wyboru i wróciła do domu swoich rodziców do slamsów. To była ostatnia rzecz jaką chciała zrobić, ale otrzymała wsparcie rodziców i zamieszkała z nimi. Tanu zaczęła szukać pracy, która pozwoli jej na utrzymanie a także na opiekę nad dzieckiem. Okazało się to jednak niemożliwe do wykonania, gdyż mogła liczyć jedynie na wielogodzinną prace za niewielkie pieniądze.

Jej ojciec nie naciskała na to aby znalazła pracę. Pozwolił jej aby została w domu i pomagała matce oraz opiekowała się Aakarem, a sam najął się do całodziennej mało płatnej pracy. Tak było do momentu gdy Aakar był na tyle duży aby pójść do szkoły. Okazało się, że rodzina Tamu jest za biedna aby opłacić szkołę.

Tanu nadal nie mogła znaleźć pracy. Dziadkowie zebrali wszystkie swoje oszczędności i zapisali Aakara do bezpłatnej szkoły w mieście. Jednakże koszty dojazdu były bardzo duże. Wszyscy obawiali się, że gdyby się coś stało Chandrakiran – ojcu Tamu, zostaliby bez środków do życia.

SĄSIEDZI POWIEDZIELI RODZINIE O MOSTACH NADZIEI

Aakar nie byłby pierwszym dzieckiem, który w wieku 6 lat byłby zmuszony ze względów finansowych do przerwania edukacji. Tylko 40% ma szansę na ukończenie szkoły. Jednakże jego matka i babcia chciały aby on także miał tę szansę. Ich sąsiedzi mimo że także byli ubodzy to ich dzieci były dobrze wykarmione i uczęszczały do szkoły.

Kiedy Tanu poszła porozmawiać z sąsiadami dowiedziała się że ich dzieci uczęszczają do szkoły prowadzonej przez GFA Mosty Nadziei. Tam oprócz edukacji otrzymywały opiekę medyczna i wyżywienie, miały dostęp także do korepetycji. Było to ogromnym wsparciem dla ubogich rodzin.

Tanowie zapisali swego syna w czerwcu 2013 roku do tej szkoły. Była to dla niego jedyna szansa na edukację.
Tak jak opowiadali sąsiedzi Aakar otrzymał tam dobrą opiekę, wysoki poziom nauki, wszystkie przybory szkolne, posiłki a także prezent na urodziny.

Zabezpieczając wszystkie podstawowe potrzeby Aakara pracownicy GFA Mostów Nadziei pokazywali na każdym kroku miłość bożą.

W wieku 7 lat chłopak wie już jak ma dziękować Bogu za błogosławieństwo. Matka chłopca ma nadzieję, że życie jej dziecka będzie odmienne od życie jej męża.

„Widzę, że moje dziecko nabywa dobrych nawyków i umiejętności w Centrum Mostów Nadziei. Mam tylko nadzieję, że moje dziecko będzie dobrym człowiekiem i nie będzie uzależnione od alkoholu czy innych złych nawyków.

Ojciec Tanu zachęca ją aby przychodziła także i ona do Centrum Mostów Nadziei i rozmawiała z nauczycielami. Trudna przeszłość utrudnia jej wykształcenie nawyku regularnego chodzenia do kościoła, ale Tabu chce aby któregoś dnia tak się stało i aby poznała Jezusa.

Sponsorując Aakara każdy z nas może wspierać jego rodzinę, matke i dziadków. Ty też możesz być częścią tej rodziny.

Źródło: http://www.gfa.org/news/articles/drinking-lessons-with-mom/

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button