Muzyka

Gray Havens myślą nad wiecznością w albumie „She Waits”

The Gray Havens

Gray Havens wydali swój czwarty album studyjny, „She Waits”, we współpracy z Artist Garden Entertainment. Producentem został Ben Shive, z którym współpracują też Colony House czy Ellie Holcomb.

„She Waits” to prawdziwe osiągnięcie duetu. Choć ich dźwięk nabiera zupełnie innego wymiaru, wciąż jest spójny z wyróżniającym ich stylem. Temat przewodni płyty to wieczność. Niektóre z utworów mają postać historii, inne mają metaforyczny przekaz, jeszcze inne zaś są proste, a zarazem głębokie.
– Pewnego dnia powiedziałem Licii, że chciałbym nagrać niebiański utwór – powiedział Dave Radford z Gray Havens.
Tak rozpoczęła się dwuletnia praca nad tekstem i nagrywaniem „She Waits”. Tworzenie albumu okazało się jednak najtrudniejszą z tekściarskich podróży, w jakie duet wyruszył. W trakcie nagrań Dave miał też problemy z głosem.
– Ta płyta była jak dotąd najtrudniejszym kreatywnym wyzwaniem w moim życiu – wyznał Dave.
– Czuję, że Bóg mówił nam, że tak właśnie miało być, że wyzwania nie pojawiały się bez powodu – dodała Licia Radford. – W związku z tymi wszystkimi trudnościami bardzo dużo się modliliśmy nad tą płytą.

Dave i Licia Radford wciąż przekraczają granice, na które wpadają w muzyce chrześcijańskiej. Byli zaskoczeni, kiedy ich utwór „High Enough” trafił na radiową listę przebojów Top 10 Christian CHR.
– Co prawda naszym głównym celem nie było radio, jednak mimo to podzieliłem się tym utworem z kilkoma radiowymi znajomymi – powiedział Keith Stancil z Artist Garden Entertainment. – Odpowiedzi były bardzo pozytywne. Na tej podstawie stwierdziliśmy, że spróbujemy. Bardzo się cieszę, że tak zdecydowaliśmy.

She Waits

She Waits na playlistach

Kilka piosenek z albumu She Waits znalazło się na najpopularniejszych chrześcijańskich playlistach na Spotify, Apple Music, Amazonie i Pandorze. Dzięki temu Gray Havens dotarli do dużo większego grona odbiorców. „Storehouse”, inny singiel z albumu, w zaledwie 8 tygodni został przesłuchany aż 700 tys. razy na Spotify.
– Praca z artystami, którzy nie boją się przekraczać muzycznych granic, jest naprawdę ekscytująca – dodał Stancil. – Słuchaczom podoba się muzyka Gray Havens. Wydaje mi się też, że „She Waits” wydaliśmy w idealnym momencie.

Gray Havens znani są ze swojej wyjątkowej popowej mieszanki. Wciąż jednak wchodzą na terytoria innych gatunków muzycznych, tworząc skłaniającą do przemyśleń liryczną poezję. Duet występował między innymi z Oh Hellos, Benem Reactorem, Johnem Markiem McMillanem, Andrew Petersonem czy Drew Holcombem.

Autor: Jessie Clarks

Źródło: The Christian Beat

Inni wykonawcy muzyczni
Debiutancki album Cochren & Co „Don’t Lose Hope” już jest

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button