Ze świata

Francis Chan do pastorów: Przestańcie tworzyć kościoły przypominające „baseny ze sztucznymi falami”

francis chanW zeszłym tygodniu ewangelista Francis Chan powiedział pastorom, że powinni odłożyć na bok swoją własną wizję i pozwolić Jezusowi prowadzić ich kościoły.

Jak mówi the Christian Post, we wtorek, podczas konferencji Exponential, Chan przemawiał w kościele First Baptist w Orlando.

– Zdaję sobie sprawę, że często postępuję tak, jakby to nie On był głową kościoła – przyznał Chan. – Nie zachowuję się tak, jakbym był tylko ramieniem. Nie zawsze też pytam pokornie: „Boże, jesteś głową kościoła, co chcesz, żebym zrobił?” Ramię przecież nie robi nic, dopóki głowa mu czegoś nie nakaże.

– Jeśli ta głowa chciałaby założyć kościół, jeśli pragnęłaby, aby on przetrwał, Boże, stworzę coś, czego ta głowa chce. Coś, co będzie mi się podobało i czym będę się cieszył. Boże, potrzebuję Cię jako głowy kościoła.

Potrzebujemy, żebyś był głową kościoła – mówił.

Ewangelista ostrzegał przed niebezpieczeństwem upodabniania kościołów do „basenów ze sztucznymi falami” w parkach wodnych – może i są fajne, ale jak bardzo różnią się od prawdziwego surfowania!

– Mogę stworzyć falę. Mogę stworzyć falę rozpoczynającą się o 9.20, mogę też sprawić, że o 9.30 będzie najwyższa. O 9.50 opadnie, tak, żebyśmy zdążyli odebrać dzieciaki z kącika zabaw. Mogę stworzyć falę, na której wszyscy będą się świetnie bawić, a po rozejściu się mówić „wow, Bóg tam był!” Eh, myślę, że w tym tygodniu to jednak działał człowiek – wyjaśniał Chan.

Żyli wiecznie i szczęśliwie
„Żyli wiecznie i szczęśliwie”. Jednak z książek autorstwa Francisa Chana.

– Dopóki zgadzamy się na ten basen ze sztucznymi falami i tworzenie tych chwil ekscytacji, nie będziemy mogli dostrzec tego, co możemy zobaczyć w Biblii.

Chan, założyciel wielu kościołów i znany na całym świecie pastor, często krytycznie patrzy na sposób, w jaki nowoczesne kościoły traktują Ewangelię.

W zeszłym roku opublikował dokument, który stał się częścią jego serii filmów „Listy do Kościoła” na YouTube i zwracał chrześcijanom uwagę na ich „konsumpcyjną” mentalność.

– Jeden z naszych starszych nazwał to pastorskim nadużyciem… Bo my naprawdę niszczymy ludzi, nastawiając ich na konsumpcję. Powinniśmy przecież nastawiać ich na służbę – mówi Chan w dokumencie. – Nie przychodzimy, by nam służono. Służymy i oddajemy swoje życia jako okup za wielu. To jest samo sedno naszego zrozumienia, co to znaczy iść za Jezusem Chrystusem. A my doprowadziliśmy do złego skrzywienia.

Chan wierzy, że kościół może się zmienić poprzez pokutę i oddawanie chwały Bogu.

– Wiecie, możemy się zmienić… Musimy oddać Bogu chwałę, na jaką zasługuje i musimy zgodzić się na przecierpienie tego, co mamy przecierpieć, aby odejść od grzechu, aby ogłosić Jezusa Panem i Zbawicielem, ponieważ wierzymy w to, w co wierzyli apostołowie – że Jezus wstał z martwych – naciskał.

Autor: Emily Jones

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

4 komentarzy

  1. Dziękuję Francisowi za słowa prawdy, co do pastorów z własnymi wizjami kościoła, stając się jego głową, detronizując naszego Pana Jezusa Chrystusa.
    I dodam jak Pismo mówi: ” Wiedząc iż nie bywa usprawiedliwiony człowiek z uczynków (zakonu), ale przez wiarę w Jezusa Chrystusa, i myśmy w Jezusa Chrystusa uwierzyli, abyśmy byli usprawiedliwieni z wiary Chrystusowej, a nie z uczynków (zakonu), dlatego że nie będzie usprawiedliwione z uczynków (zakonu) żadne ciało. BG Gal.2:16. I niestety w wielu zborach ewangelicznych jest zamykane Królestwo Boże przed osobami, które przyjęły Słowo i uwierzyły w jedynego zbawcę Jezusa Chrystusa tzn. zakazuje się im spożywania wieczerzy Pańskiej i Chrztu dotąd, aż nie wyjdą same przed cały zbór i nie opowiedzą swojej historii nawrócenia (świadectwo), a więc usprawiedliwienie z uczynku i to przed ludźmi, nauka biegunowo odległa od biblijnej, skazująca wiele niewinnych osób na niepotrzebną udręke.

  2. Dziękuję bardzo serdecznie za materiały, które mogę czytać. Pozdrawiam serdecznie. Miros Miracle

  3. Droga Siostro, ponizej co powiedzial Brat Francis:
    I recognize, now more than ever, that sometimes my participation can give the impression that I align with every other speaker at the event. I’m not sure what to do about that other than to tell you that I don’t. Unless the elders of my church direct me differently, I will continue to be found preaching in venues with those I disagree…The elders and I are trying to come up with more safeguards for future events to hopefully prevent misunderstandings. Pray for us.

  4. Francis Chan ostatnio wzial (3 czy 4 tyg.temu) takze udzial w konferencji SEND ktora ma powiazania z Nowa Apostolska Reformacja I z takimi osobami u boku jak Benn Hinn, Tod White i Heidi Baker, wiec chyba powinien troche spuscic z tonu upominania wszystkich pastorow. Zawiodlam sie bo bardzo lubilam jego kazania ale teraz juz bede ostrozniejsza co do jego wypowiedzi a zwlaszcza nauczan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button