Muzyka

For Always: The Best of Cece Winans

Cece Winans

Best of Cece WinansPriscilla „CeCe” Marie Winans Love (ur. 08.10.1964) to amerykańska piosenkarka muzyki gospel, zdobywczyni 10 Nagród Grammy (do 21 była nominowana), 20 Nagród Dove, 7 Nagród Stellar jak i bardzo licznych nominacji. CeCe Winans sprzedała ponad 12 milionów płyt i jest najbardziej utytułowaną artystka w przemyśle muzyki gospel.

Cece Winans urodziła się jako ósme z dziesięciorga dzieci w jej domu rodzinnym a zarazem najstarsza z trójki sióstr. Karierę solową rozpoczęła od płyty „Alone In His Presence” (1995), która prócz platyny przyniosła jej także Nagrodę Grammy i 2 Nagrody Dove.

Kolejna płyta to z kolei

płyta złota (Everlasting Love,1998) i płyta świąteczna, która ukazała się jeszcze tego samego roku. (His Gift). Już rok później Winans uruchomiła swoją własną firmę nagraniową i wydała pierwszy album „Alabaster Box” (1999) pod własną marką. Rok 2001 to płyta pod nazwą „CeCe Winans”. Potem nastąpiła dwuletnia przerwa w nagrywaniach i wydawaniach płyt a powrót nastąpił wraz z „Throne Room”, która przerodziła się w trasę koncertową z grupą „Anointed”. Niestety trasa została przerwana i zakończona dopiero w roku 2005 z powodu choroby i hospitalizacji artystki.

W roku zakończenia trasy ukazała się 7 płyta „Purified”, która była produkcją niemalże rodzinną; CeCe Winans współpracowała tutaj ze swoim siostrzeńcem, przy pisaniu tekstów piosenek pomagał jej syn Alvin III i młodsza siostra. Znaczącym w jej karierze był singiel „Waiting To Exhale”, w którym wystąpiła w duecie z Whitney Houston. Obie artystki przyjaźniły się a Winans była nawet matką chrzestną córki Whitney, Bobbi Kristiny. Singiel podbił listy przebojów i szybko pokrył się złotem. Ósma płyta „Thy Kingdom Come” to rok 2008 a dziewiąta „Still” to owoc współpracy brat – siostra (BeBe & CeCe, 2009).

Płyta „For Always, The Best of Cece Winans” ukazała się jako dziesiąta i jak dotąd ostania z dyskografii artystki.

Na płycie:

More
Well, All Right
More Than What I Wanted
Alabaster Box
I Surrender All
Waging War
For Always
Hallelujah Praise – The Highest Praise
Pray (Ken Lewis Mix)
Everlasting Love

źródło opr.: http://www.allmusic.com/album/for-always-the-best-of-cece-winans-mw0001324890, https://en.wikipedia.org/wiki/CeCe_Winans

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button