Ze świata

Finlandia: Parlamentarzystka sądzona za mowę nienawiści, cytowała Biblię na temat homoseksualizmu

Paivi Rasanen

Helsinki, Finlandia. Chrześcijańska polityczka z Finlandii została formalnie oskarżona o trzy czyny będące mową nienawiści przeciw homoseksualistom. W razie skazania, grożą jej dwa lata więzienia.

Trzeci powód oskarżenia o mowę nienawiści

Dochodzenie przeciwko członkini fińskiego parlamentu Päivi Räsänen wszczęto w 2019 roku z powodu jej wpisów na mediach społecznościowych, w których zakwestionowała oficjalny związek Ewangelikalnego Kościoła Luterańskiego z helsińskim wydarzeniem zorganizowanym w ramach LGBT Pride.

W swoich wpisach Räsänen pokazała zdjęcie biblijnego fragmentu z Listu do Rzymian 1:24-27, który potępia homoseksualizm jako grzech.

Räsänen jest też oskarżona z powodu broszury, którą napisała w 2004 roku, zatytułowanej: „Jako mężczyznę i kobietę stworzył ich – związki homoseksualne podważają chrześcijańską koncepcję ludzkości”.

Pisze w niej, że Bóg zamierzył małżeństwo dla jednego mężczyzny i jednej kobiety. Trzeci powód oskarżenia o mowę nienawiści to uwagi polityczki na temat homoseksualizmu, wyrażone w emitowanym w Finlandii chrześcijańskim programie telewizyjnym.

Zarzuty wniesiono też przeciwko ks. dr Juhana Pohjola, dziekanowi Ewangelikalnej Luterańskiej Diecezji Misyjnej w Finlandii, który opublikował wspomnianą broszurę o małżeństwie.

Räsänen powiedziała, że nie przeprasza za to, co napisała, ani za to, co napisał apostoł Paweł

„Decyzja prokuratora generalnego jest zaskakująca, nawet szokująca” – stwierdziła. „Pytanie dotyczy nauczania Biblii o małżeństwie i seksualności. Ostatecznie, trzy oskarżenia wniesione przeciwko mnie odnoszą się do tego, czy w Finlandii dozwolone jest wyrażanie swoich przekonań, które są oparte na tradycyjnym nauczaniu Biblii i chrześcijańskich kościołów. A Biblia uczy, że małżeństwo to związek między mężem i żoną, a praktykowanie homoseksualizmu jest wbrew Bożej woli”.

Räsänen zapowiada, że pójdzie na rozprawę „ze spokojnym i odważnym umysłem, ufając, że Finlandia to państwo konstytucyjne, w którym wolność słowa i religii są szanowane”.

Fińska konstytucja instruuje państwowy Kościół Luterański, by „głosił opartą na Biblii, chrześcijańską wiarę”.

Räsänen dodaje: „Jeśli odrzuca się nauki Bożego Słowa o grzechu, usuwa się też całą istotę chrześcijańskiej wiary: drogocenną ofiarę Jezusa na krzyżu za grzechy wszystkich ludzi i drogę do wieczności, którą [Jezus] otworzył”.

Autor: Dale Hurd
Źródło: CBN News

Podobne: Czy Finlandia zdelegalizuje chrześcijaństwo? Wierząca parlamentarzystka pod groźbą grzywny i więzienia

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button