RóżneZe świata

Film „Jezus” przetłumaczony na dwa tysiące języków, wiele cudownych świadectw

Photo courtesy: Jesus Film Project via Facebook)

Film „Jezus”, najczęściej tłumaczona produkcja filmowa wszech czasów, właśnie zdobył szczyt: dwutysięczne tłumaczenie z angielskiego na inny język.

Dzięki staraniom „Jesus Film Project” Cru Ministry, film niedawno przetłumaczono na język zo, którym posługuje się około 65 tysięcy ludzi na świecie, w tym grupy uchodźców i imigrantów w 28 miastach Stanów Zjednoczonych. Używany głównie w Mjanmie, skąd dochodzą raporty o prześladowaniach religijnych, język zo funkcjonuje w miejscach rozsianych po całym świecie.

Film „Jezus” właśnie zadebiutował na ekranie w języku zo, w czasie pokazów dla uchodźców i imigrantów w Dallas-Fort Worth w Teksasie, w Atlancie w Georgii i Fort Wayne w Indianie, gdzie mieszkają liczne społeczności posługujące się zo.

Chociaż w 2019 roku ukończono tłumaczenie Biblii na język zo, w Mjanmie nadal jej nie wydrukowano, a wielu członków tej społeczności nie umie czytać. Obecne tłumaczenie filmu „Jezus” umożliwia dostęp do historii o Jezusie w języku i formie, która jest zrozumiała dla ludzi z grupy językowej zo.

„Możliwość pokazania filmu ‘Jezus’ w języku zo jest owocem lat innowacji i poświęcenia” – powiedział Josh Newell, dyrektor wykonawczy Jesus Film Project. „Czymś najbardziej wzniosłym, co możemy zrobić, jest podzielenie się historią o Jezusie w sposób, który jest zrozumiały, i który nie wymaga żadnego dalszego tłumaczenia. Jesteśmy podekscytowani tym, co przyniesie przyszłość, ponieważ nadal tłumaczymy tę cudowną opowieść”.

Wyświetlony po raz pierwszy w 1979 roku

Wyświetlony po raz pierwszy w 1979 roku, film „Jezus” jest autentycznym portretem jednej z najbardziej wpływowych postaci w historii ludzkości. Od tamtej pory, Jesus Film Project współpracował z tysiącami tłumaczy, zespołów nagraniowych, aktorów użyczających głosu i partnerów, by umożliwić dostęp do filmu i innych produkcji mówiących o Jezusie widzom ze wszystkich miejsc na świecie, posługujących się wszystkimi językami.

Film „Jezus” zgromadził ponad 10 milionów widzów na całym świecie i nadal jest jedyną produkcją, którą zdubbingowano w ponad dwóch tysiącach języków.

Zgodnie z informacjami na stronie internetowej Jesus Film Project, ponad 490 milionów ludzi uwierzyło w Jezusa Chrystusa po obejrzeniu ich produkcji.

Przykładem jednego ze świadectw związanych z filmem „Jezus” jest historia Sadiego, który obejrzał fragmenty filmu na Facebooku. Chociaż był wyznawcą innej religii, zaczął rozmawiać na czacie z misjonarzami, którzy powiedzieli mu więcej o chrześcijaństwie i zbawieniu przez Jezusa Chrystusa. Dzięki rozmowom i czytaniu Biblii, Sadie przyjął Jezusa jako osobistego Pana i Zbawiciela.

Chciała zostać zamachowcem samobójcą ale ukazał się jej we śnie jakiś mężczyzna

Innym przykładem jest historia Carly. Carla chciała zostać zamachowcem samobójcą, ale wcześniej ukazał się jej we śnie jakiś mężczyzna, który powiedział: „Jestem drogą, prawdą i życiem. Pójdź za Mną, a będziesz głosić Ewangelię”.

Carla zapytała o ten sen swoją przyjaciółkę, która jest chrześcijanką, a ta powiedziała jej o Jezusie. Wkrótce potem, ten sam mężczyzna znowu ukazał się jej we śnie, mówiąc: „Idź i podziel się dobrą nowiną z regionalnym dowódcą”. Chodziło o lidera radykalnego ugrupowania odpowiedzialnego za śmierć tysięcy ludzi.

Carla spotkała się z dowódcą, który przyznał, że też miał sen, w którym Jezus mu powiedział, że jest na drodze do zniszczenia.

„Muszę zmienić swoje postępowanie” – powiedział Carli dowódca. „W przeciwnym razie zginę”.

Oboje uwierzyli w Chrystusa, a dowódca stwierdził, że również jego oficerowie muszą usłyszeć Ewangelię. Carla skontaktowała się z zespołem Jesus Film Project i dostała elektroniczne tablety z filmem. Po jego obejrzeniu, wielu oficerów i innych członków tej radykalnej organizacji porzuciło terroryzm, by pójść za Jezusem.

Więcej informacji o filmie „Jezus” i Jesus Film Project na jesusfilm.org. Dostępna jest też darmowa aplikacja, która zawiera zbiór ponad dwustu pełnometrażowych filmów, miniseriale i krótkie produkcje filmowe.

Autor: zespół CBN News

Źródło: CBN News

Inne: Film: Bóg nie umarł – My naród

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button