Prześladowania

Filipiny: Co najmniej 20 zabitych w zamachu bombowym

Wnętrze zniszczonej katedry
Wnętrze zniszczonej katedry

Co najmniej 20 osób zginęło, a ponad 80 zostało rannych 27 stycznia w wyniku zsynchronizowanego ataku bombowego w katedrze w Jolo, na południu Filipin. Pierwsza bomba wybuchła podczas nabożeństwa. Druga eksplodowała za drzwiami, gdy ludzie ratowali się ucieczką, a na miejsce zdarzenia przybyło wojsko. Wśród zabitych było pięciu żołnierzy. Do odpowiedzialności za ten zamach przyznało się ISIS.

Wybuch nastąpił niecały tydzień po referendum, w którym mieszkańcy Mindanao przegłosowali utworzenie na południu Filipin kontrolowanego przez muzułmanów autonomicznego regionu.

Pojawiło się wiele spekulacji na temat ewentualnego związku pomiędzy referendum a atakiem. Wiele osób spośród mniejszości chrześcijańskiej popierało utworzenie regionu autonomicznego, nawet kontrolowanego przez muzułmanów. Efraim Tendero, sekretarz generalny Światowego Sojuszu Ewangelicznego, uważa, że atak został dokonany przez grupę, która nie chciała porozumienia pokojowego.

Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zostali ranni, a także o rodzinach i przyjaciołach zabitych w ataku. Módlmy się, aby sprawiedliwość i pokój zwyciężyły w tym ogarniętym przemocą obszarze Filipin.

Źródła: BBC, ABS-CBN, Christianity Today
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.