WydarzeniaZ kraju

Festiwal Nadziei – wyjątkowe wydarzenie w naszego kraju

Franklin Graham50 tysięcy uczestników zasiądzie razem 14 i 15 czerwca na stadionie warszawskiej Legii (Pepsi Arena), aby wysłuchać amerykańskiego misjonarza Franklina Grahama (syna sławnego Blly’ego – doradcy kilku amerykańskich prezydentów) oraz gwiazd muzyki Gospel, m.in. laureatów nagród Grammy. Spotkanie to organizatorzy nazwali Festiwalem Nadziei.

O Festiwalu

Festiwal Nadziei to wydarzenie organizowane przez Fundację Festiwal Nadziei i Stowarzyszenie Ewangelizacyjne Billy’ego Grahama we współpracy z Kościołami nurtu ewangelicznego, Kościołami Ewangelickimi i Kościołem Rzymskokatolickim. Ekumeniczny i ponadwyznaniowy charakterFestiwal Nadziei Festiwalu daje możliwość spotkania ludzi dla których bardzo ważny jest Bóg, ewangelia i człowiek.

Międzynarodowe doświadczenia organizatorów Festiwali Nadziei (FN), w których uczestniczyły dziesiątki tysięcy osób dają gwarancje dobrego programu, jasnego przekazu ewangelii, świetnej muzyki i profesjonalnej realizacji programu. 14 i 15 czerwca (każdego dnia od 17.00) na stadionie Legii w Warszawie organizatorzy spodziewają się ok. 50 tysięcy osób zainteresowanych programem FN.

Franklin Graham

Przesłanie Nadziei wygłosi Franklin Graham, prezes i dyrektor generalny Stowarzyszenia Ewangelizacyjnego Billy’ego Grahama oraz międzynarodowej chrześcijańskiej organizacji humanitarnej Samaritan’s Purse. Franklin spotykał się z wieloma światowymi przywódcami w Europie, Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej, w tym z pięcioma prezydentami USA. Jego ojciec, Billy Graham, społeczny i duchowy doradca kilku prezydentów USA odwiedził Polskę w 1978 roku i przemawiał w do tysięcy osób zgromadzonych w kościołach protestanckich i katolickich. Syn, idąc w ślady ojca i korzystając z tradycyjnych środków przekazu, a także z mediów społecznościowych oraz wystąpień publicznych, regularnie wypowiada się na temat bieżących problemów społecznych i zagadnień etycznych. Mobilizuje chrześcijan, by wywierali pozytywny wpływ na otaczający świat. Przedstawia biblijny kontekst dla aktualnych wydarzeń w kraju i za granicą. Organizacje, którymi kieruje, odegrały kluczową rolę w zapewnieniu pomocy osobom poszkodowanym przez ataki terrorystyczne z 11 września 2001 r., wojnę domową w Sudanie, a także klęski żywiołowe – od tsunami w Azji Południowej po trzęsienia ziemi na Haiti, w Chinach i Japonii.

Gwiazdy muzyki Gospel

Program muzyczny zapewnią gwiazdy muzyki Gospel.

Michael W.Smith – artysta związany z chrześcijańską muzyką od trzydziestu lat. Ma na swoim koncie aż 14 autorskich albumów, 13 milionów sprzedanych płyt, liczne nagrody, w tym 3 Grammy oraz współpracę z wieloma znanymi artystami.

Newsboys – w skład zespołu wchodzi czterech świetnych muzyków, którzy połączyli swoje pasje i talenty muzyczne oraz chęć głoszenia Ewangelii. Od prawie trzydziestu lat są najpopularniejszym i najlepiej sprzedającym się zespołem współczesnej muzyki chrześcijańskiej. Artyści na swoim koncie mają 18 albumów oraz trasy koncertowe w wielu krajach na całym świecie. Ich muzyka o rockowo – popowych, mocnych brzmieniach w jasny sposób przekazuje Dobrą Nowinę.

Na scenie muzycznej pojawią się też polskie zespoły: TGD, Natalia Niemen, Exodus 15 i New Life M. Każdego dnia na scenie wystąpi również prawie tysiącosobowy chór, złożony z wokalistów z całej Polski z repertuarem specjalnie przygotowanym na tę okazję.

Marsz dla Jezusa

Drugiego dnia FN ulicami Warszawy przejdzie Marsz dla Jezusa. Pierwszy odbył się w centrum Londynu w 1987 r. a siedem lat później w Marszach dla Jezusa na całym świecie brało udział ok. 10 milionów osób ze 170 krajów. Procesje i spotkania modlitwy na ulicach i placach miast zmieniały duchowe nastawienie mieszkańców. Rok temu w Warszawie, w Marszu dla Jezusa osób uczestniczyło ponad 5 tysięcy osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się ok. 10 tysięcy uczestników. Marsz wyruszy o godz. 12.00 z Placu Piłsudskiego i przejdzie głównymi ulicami Warszawy, kończąc swoją trasę na Stadionie Pepsi Arena, gdzie trwał będzie Festiwal Nadziei.

źródło: Festiwal Nadziei

pokaż więcej

Podobne wiadomości

5 komentarzy

  1. Dziwne. Bo czemu ci protestanci nie chcą zająć się osobami, które mogą zaprosić? Przyzwoitość nakazuje, że jeśli kogoś się gdzieś zaprasza to otacza się go opieką i pewnie tacy przyzwoici protestanci zapraszają swoich przyjaciół katolików na festiwal. Inna sprawa, że prawdopodobnie bardziej im zależy na zbawieniu swoich przyjaciół niż na ich przynależności denominacyjnej.

  2. „My katolicy, również jesteśmy współorganizatorami tego wydarzenia. Tacy ludzie prości podadzą swoje namiary pewne, czyli imię i nazwisko, telefon, z jakiej miejscowości i z jakiego kościoła. i potem te karteczki będą posegregowane wg wyznań chrześcijańskich. Katolików, którzy zgłoszą się jako katolicy, oni będą oddani katolikom, czyli mnie bo ja tam reprezentuję kościół katolicki i po prostu będzie tak, że potem my z kolei odsyłamy do poszczególnych miejscowości, czy wspólnot, formacji w danej miejscowości.”

    Ksiądz Roman Trzciński
    Przedstawiciel Kardynała Kazimierza Nycza, Metropolity Warszawskiego
    członek Rady Festiwalu Nadziei

    Na jednym forum właśnie przeczytałem krótki i zwięzły komentarz w ej sprawie „Więc protestanci zawiozą katolików do Warszawy, żeby „umocnić” ich w wierze katolickiej…” no na to wychodzi…
    polecam uwadze:
    zwiedzenie.blogspot.com/2014/03/ewangelizacja-billy-graham-kon.html

  3. FN jest ewangelizacją. Dla mnie to cud, że KK w ogóle patrzy na to wydarzenie neutralnie, a diecezja warszawska przychylnie. Przecież na FN będzie głoszone tylko zbawienie w Chrystusie i potrzeba nowonarodzenia. A to trudne dla przyjęcia dla wielu historycznych kościołów w tym KK. Nie rozumiem obaw „radykalnych”. Ewangelizacja to nie dysputa o dogmatach. Kto będzie chciał poznać prawdę ten ją pozna . Ja jadę i zabieram z sobą moich przyjaciół katolików i ateistów, bo oni potrzebują usłyszeć o Chrystusie.

  4. Ostatnio mozna przeczytac duzo tez negatywnych opinii o tym festiwalu. U mnie ten festiwal tez budzi watpliwosci np po przeczytaniu tego art. duchowygps.pl/artykuly,95,festiwal-nadziei.html i podobnych (a jest tego sporo przez roznych autorow pisanych). Do tego organizatorzy potwierdzaja moje obawy m.in. w kwestii pomijaniu roznic w nauczaniu w kosciolach ewangelikalnych i KK. Dlaczego tak lekko jest traktowana sprawa zbawienia? czy ktos tutaj moze mi odpowiedziec?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button