Prześladowania

Etiopia: Kościół zniszczony, a jego członkowie pobici

Budynek chrześcijańskiego kościoła doszczętnie spłonął podczas ataku, który miał miejsce 13 marca w mieście Jeru w północnej Etiopii. Sąsiedzi z wioski wyciągnęli z domów i ciężko pobili członków kościoła. Za atak odpowiadają członkowie Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego.ogień

Choć może wydawać się dziwnym, że chrześcijanie są uciskani przez ludzi również uważających się za naśladowców Chrystusa, w Etiopii nie jest to niczym niezwykłym. W tym kraju dwie dominujące religie to islam na południu i Etiopski Kościół Ortodoksyjny na północy. Osoby, które nie należą do żadnej z nich, często doświadczają ataków ze strony sąsiadów i członków rodziny uważających ich za odstępców.

Nie-ortodoksyjni chrześcijanie są traktowani jak obywatele drugiej kategorii

i nie mogą korzystać z wielu korzyści dostępnych wyznawcom dwóch największych religii. Rząd bezpłatnie przekazuje ziemię pod budowę meczetów i kościołów ortodoksyjnych, jak i pod cmentarze, jednak takie na takie przywileje nie mogą liczyć wyznawcy innych religii.

Módlmy się za członków tego zaatakowanego kościoła, aby odbudowali swoje życie i mieli możliwość, aby wspólnie uwielbiać Boga. Módlmy się, żeby mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów. Prośmy Boga, by usilnie działał w sercach i umysłach ich prześladowców, aby zwrócili się do Chrystusa w prawdziwej pokucie i ze szczerą wiarą, otrzymując łaskę i przebaczenie, które są dostępne przez Jego drogocenną krew. Niech władze Etiopii sprawiedliwie rządzą zapewniając niezbędne wsparcie i ochronę wszystkim obywatelom i niech ogromne miłosierdzie Jezusa, Jego charakter i nauczanie przyniosą jedność temu krajowi.

Źródło: Informatorzy VOM Canada
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button