Prześladowania

Etiopia: Chrześcijanin uwięziony na podstawie oskarżenia o zbezczeszczenie Koranu

EtiopiaTamirat Woldegorgis, chrześcijanin z miasta Moyale na południu Etiopii, od dwóch miesięcy przebywa w więzieniu, oskarżony o napisanie „Jezus jest Panem” w egzemplarzu Koranu. Tamirat ma trzydzieści kilka lat i jest członkiem Kościoła Pełnej Ewangelii. Został aresztowany na początku sierpnia, po tym jak jego wspólnik w fabryce ubrań odkrył, że Tamirat napisał „Jezus jest Panem” na kawałku materiału. Muzułmański współpracownik Tamirata, którego imię nie zostało ujawnione, udał się następnie do pobliskiego meczetu z oskarżeniem, że Tamirat napisał „Jezus jest Panem” w samym Koranie. Rozgniewani tym faktem szejkowie z meczetu aresztowali Tamirata pod zarzutem zbezczeszczenia świętej księgi muzułmanów.

Według innych źródeł, muzułmanie oskarżyli Tamirata o napisanie „Jezus jest Panem”

na kawałku drewna, na minibusie, a nawet na ścianie budynku. Przywódca kościoła, który prosił o anonimowość, stwierdził, że kiedy dwóch przyjaciół Tamirata zapytało o niego na posterunku policji w Moyale, zostali osadzeni w więzieniu na dwa tygodnie.

W federalnym systemie państwowym Etiopii administracja poszczególnych regionów jest autonomiczna. Większość stanowisk rządowych w regionie Somali zajmują muzułmanie. „Obawiamy się, że nasz brat może zostać postawiony przed islamskim sądem w Dżidżiga, co mogłoby w konsekwencji stanowić zagrożenie dla jego życia” – powiedział przywódca kościoła. Władze podobno oferują wypuszczenie Tamirata pod warunkiem, że przejdzie na islam. Tamirat znajduje się w słabej kondycji fizycznej, ale jest mocny w wierze – powiedział przywódca kościoła, dodając, że potrzebuje on żywności oraz innej pomocy materialnej i adwokata.

Módlmy się o zwolnienie Tamirata z więzienia. Dziękujmy Panu, za jego wierność. Módlmy się, aby jego materialne potrzeby zostały zaspokojone. Niech Pan używa Tamirata, aby wzmocnić wiarę innych chrześcijan w Etiopii.

Źródło: Compass Direct

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button