PrześladowaniaZe świata

Etiopia: Chrześcijanie muszą się ukrywać

EtiopiaGdy rozgorączkowana 18-letnia Hayat Hussein* wołała we śnie imię Jezusa, jej pobożny muzułmański ojciec zrobił się podejrzliwy. W jej telefonie komórkowym znalazł Biblię oraz chrześcijańskie pieśni. Związał więc córkę i groził, że ją zabije, dlatego od listopada dziewczyna ucieka. Niedawno pracownik Open Doors spotkał zdeterminowaną młodą kobietę.

Kim jest prorok Isa?

Szanowana, mocno tradycyjna rodzina Hayat z plemienia Harari jest dumna ze swojej czysto muzułmańskiej linii przodków. Harar, stolica regionu o tej samej nazwie, uchodzi po Mekce, Medynie i Jeruzalem za czwarte najświętsze miasto muzułmanów. Na życzenie swojej rodziny Hayat ukończyła szkołę Koranu. W toku studiów okazała się być przykładną studentką islamu. Jednak w tym samym czasie coraz bardziej wzrastało jej zainteresowanie „prorokiem Isa” (Jezus). Dziewczyna chciała odnaleźć innych chrześcijan i zapytać ich o Niego. Ale jak to zrobić? Przyjaciółka załatwiła jej pracę jako fryzjerka, aby mogła wyprowadzić się z domu. Gdy w końcu do jej zakładu fryzjerskiego przyszedł chrześcijanin, zapytała go o kościół. Podczas pierwszej wizyty tam, objawił jej się Jezus jako Boży Syn.

Kiedy rodzina Hayat odkryła jej działalność zarobkową, musiała wrócić do domu. Tam rozchorowała się i w gorączce prosiła Jezusa o pomoc, a to skłoniło jej zszokowanego ojca do uwięzienia kobiety.

„…i wtedy opowiedzieć mojej rodzinie o Jezusie”

Po tym jak Hayat udało się uciec, znalazła schronienie u zaprzyjaźnionych chrześcijan. „Chcę najpierw dowiedzieć się więcej o Jezusie, a potem wrócić do mojej rodziny i przyjaciół i opowiedzieć im wszystkim o Nim”, tak 18-latka w zachwycie opisuje swoje plany podczas rozmowy z pracownikiem Open Doors. Jej nowi chrześcijańscy przyjaciele dodają jej sił, jednak materialnie mogą wspierać ją jedynie w ograniczony sposób. Ponieważ rodzina intensywnie poszukuje Hayat, wspólnota zabrała ją do innego miasta.

DZIĘKUJEMY, że wstawiacie się po stronie prześladowanych chrześcijan z Etiopii
Dziękujmy Bogu za zbawienie Hayat i módlmy się o jej rodzinę.
Módlmy się, aby Hayat miała możliwość studiowania Bożego Słowa.
Módlmy się za chrześcijan z Harar, aby Bóg ochronił ich w tym niebezpiecznym czasie oraz, aby dodał im odwagi.

za Open Doors Polska

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button