Prześladowania

Etiopia: Ataki na somalijskich chrześcijan

Somalijscy chrześcijanie, mieszkający w Etiopii, stali się w ostatnich miesiącach przedmiotem wzmożonych ataków ze strony swoich muzułmańskich rodaków. Wieczorem 21 sierpnia w Addis Abebie muzułmanie dotkliwie pobili nawróconego z islamu Mohameda Aliego Garasa, jednego z czołowych przywódców somalijskiego kościoła. Mohamed uciekł do Etiopii w 2005 r. z obawy przed aresztowaniem przez somalijskie władze.

Z powodu pogróżek ze strony somalijskich muzułmanów przeprowadził się niedawno do innej dzielnicy Addis Abeby. Kiedy tamtego wieczoru Mohammed wracał do swego domu, usłyszał jak dwóch mężczyzn woła go po imieniu. Gdy podszedł do nich, uderzyli go w głowę drewnianą pałką i powalili na ziemię, po czym bili go dalej, uderzając i kopiąc go w klatkę piersiową i brzuch, dopóki na miejscu zdarzenia nie pojawił się sąsiad. Z powodu doznanych obrażeń, m.in. zniszczenia rzepki kolanowej, Mohammed musiał być hospitalizowany. Jeden z somalijskich pastorów ocenił ten atak jako „oczywistą próbę zastraszenia somalijskiej społeczności chrześcijańskiej w Addis Abebie, która uznaje Etiopię za bezpieczne schronienie przed religijnymi prześladowaniami”.

Prośmy Boga o uzdrowienie dla Mohameda. Módlmy się o to, aby jego napastnicy zostali postawieni przed sądem. Módlmy się, aby zarówno on jak i inni somalijscy wierzący, którzy znoszą prześladowania w Etiopii, nadal ufali, że Pan będzie ich prowadził i napełniał odwagą w służbie dla Niego.
(Źródło: International Christian Concern)

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button