Prześladowania

Eskalacja wojny Iranu przeciwko nie-muzułmanom, „ekstremalne prześladowanie” chrześcijan

Maryam RostampourNa Bliskim Wschodzie rosną napięcia między Stanami Zjednoczonymi i Iranem, gdy jednocześnie wychodzą na jaw nadużycia irańskiego reżimu na obszarze praw człowieka, szczególnie prześladowania chrześcijan i innych mniejszości religijnych.

W Waszyngtonie zebrali się eksperci praw człowieka, orędownicy wolności religijnej i politycy, by rozmawiać o wzmagającej się wojnie Iranu przeciwko nie-muzułmanom.

W spotkaniu uczestniczyły też ofiary prześladowań chrześcijan w Iranie, dzieląc się relacjami z pierwszej ręki na temat życia w islamskim reżimie.

Maryam Rostampour, autorka Captive in Iran (Pojmani w Iranie), mówiła o aresztowaniach i przemocy irańskiego rządu, nazywając je „najbardziej ekstremalnymi prześladowaniami”.

„Irański rząd aresztował nas i więził z powodu naszej ewangelikalnej wiary chrześcijańskiej. Grożono nam i stawiano w stan oskarżenia pod karą śmierci przez powieszenie z powodu takich zarzutów, jak odstępstwo, bluźnierstwo i promowanie w Iranie chrześcijaństwa” – powiedziała Rostampour. „Spędziliśmy 259 dni w okrytym złą sławą, teherańskim więzieniu Evin, gdzie dowiedzieliśmy się, dlaczego Iran zalicza się do krajów, w których naśladowcy Chrystusa doświadczają najbardziej ekstremalnych prześladowań”.

Tony Perkins, komisarz w Amerykańskiej Komisji ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej (US Commission on International Religious Freedom – USCIRF), powiedział: „W ciągu 20 lat istnienia USCIRF, szczególnie irański rząd wyróżnia się jako jeden z najbardziej jawnie łamiących wolność religijną”.

Perkins napisał na Tweeterze: „To absurd, że chrześcijanie w Iranie (#Iran), którzy w pokoju praktykują swoją wiarę, oskarżani są o działanie przeciwko bezpieczeństwu państwowemu. Sama konstytucja Iranu zabezpiecza chroniony status chrześcijan”.

Wśród innych uczestników znaleźli się: Sam Brownback, ambasador Stanów Zjednoczonych w misji specjalnej dla międzynarodowej wolności religijnej, senator Ted Cruz i dr Mike Ansari, szef jednego z największych kanałów satelitarnych, nadających programy chrześcijańskie w Iranie.

Tymczasem, International Christian Concern twierdzi, że administracja Trumpa może zwalczyć część irańskich prześladowań przez nałożenie sankcji na surowych, islamskich sędziów w Iranie.

„Od czasu swego powstania, Irańskie Sądy Rewolucyjne aktywnie uciskają chrześcijan i inne mniejszościowe grupy religijne w Iranie. Decyzje tych sądów często narażają mniejszości religijne na nieludzkie warunki życiowe, tortury i więzienie” – twierdzi ICC na swojej stronie internetowej.

ICC umieściło na Tweeterze wpis: „WYZWANIE: Jak można pomóc prześladowanym chrześcijanom w Iranie? Nakłaniając prezydenta Trumpa, by na mocy globalnej ustawy Magnitskiego, nałożył sankcje na trzech spośród najbardziej znanych, złych sędziów irańskich”.

Benjamin Gill

źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.